Türk yatırımcıları Miami’ye çeken proje

Gayrimenkul şirketi Heafey Group’un, ABD’nin Florida eyaletine bağlı Fort Lauderdale’de ‘condo-hotel’ konseptine sahip yeni projesi Ocean Conrad Resort’un açılışı gerçekleştirildi.

Son zamanlarda Florida’ya gelen Türk yatırımcıların sayısı katlanarak artıyor. Yatırımcılar özellikle ‘condo-hotel’ modeline rağbet gösteriyor. Fort Lauderdale’de ‘condo-hotel’ konseptine sahip yeni projeleri Ocean Conrad Resort’un açılışında konuşan Heafey Group Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun, Miami’nin, geçmiş yıllarda ağırlıklı olarak Güney Amerikalı yatırımcılar tarafından tercih edildiğini, ancak son dönemde bölgeye Türklerin ilgisinin de çok arttığını ifade etti.

Carmine Zayoun, “Türkler, sunduğu olanaklar nedeniyle özellikle ‘condo-hotel’ modelini tercih ediyor. Otel onların uzaktaki evi gibi ama kendilerinin kullanmadığı dönemde yatırımlarının dünyaca ünlü bir marka tarafından yönetiliyor olması onlara ayrıca güven veriyor” ifadelerini kullandı.

Amerikan Milli Emlakçılar Derneği Türkiye Temsilcisi ve Heafey Group Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Emel Onur ve Heafey Group Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun

Miami, Panama kanalının genişlemesini sağlayan ‘Miami 2020 Projesi’ ile önemli bir ticari merkez olacağı için, bölgenin yatırım açısından daha da cazip hale geldiğini aktaran Zayoun, “Fort Lauderdale’deki yatırımlar son 1 yılda yüzde 9,8 değer kazandı. Bu sonuç, doğru lokasyon seçiminin yatırımdaki önemini gösteriyor. Fort Lauderdale, yatırımcılar tarafından son dönemde yeni keşfedildiği için Miami gibi daha fazla tanınan yerlere göre gelecek için daha cazip bir yatırım lokasyonu olarak öne çıkıyor” diye konuştu.

Satışların yüzde 56’sı Türk yatırımcılara

Heafey Group Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Emel Onur.

Amerikan Milli Emlakçılar Derneği Türkiye Temsilcisi ve Heafey Group Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Emel Onur, son zamanlarda Florida’ya gelen Türk yatırımcıların sayısının katlanarak arttığını belirterek, şunları kaydetti: “Miami her zaman sanatçıların ve yatırımcıların gözdesiydi. Son dönemde bu ilgiye aralarında şirket üst düzey yöneticileri, doktorlar ve avukatların yer aldığı beyaz yakalıların da eklendiğini görüyoruz. Amerika’ya tamamen yerleşmeyi düşünmeyen, bir ayağım Florida’da olsun diyen yatırımcılar, özellikle ‘condo-hotel’ modeline rağbet gösteriyor. Bu şekilde hem yatırımlarının para kazanması hem de senede 1-2 ay gelip evlerinin tadını çıkartabiliyor olmaları, onlara çok cazip geliyor. Ocean Conrad Resort projemiz ile Türk yatırımcısına, sabit güvenli bir gelir, stabil bir değer artışı getiren bir mülk ve Atlantik kıyısında 30 gün boyunca 5 yıldızlı bir tatil sunuyoruz.”

Onur, 2017 yılında Heafey Group Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü olarak göreve başladıktan sonra gerçekleşen satışların yüzde 56’sının Türk yatırımcılara yapıldığına işaret ederek, Türklerin artan ilgisinden büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Hilton International Başkanı Joe Berger ise Hilton Grubu olarak lüks otel grubunda lider olmaktan gurur duyduklarını ifade ederek, “Bugün açılışını yaptığımız 290 odalı otelimiz ile liderliğimizin altını bir kez daha çizmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Ocean Conrad Resort Fort Lauderdale açık havuz.

Green Card alma imkanı 

Miami’nin yarım saat kuzeyinde bulunan Fort Lauderdale, Miami’ye nazaran ‘daha ekonomik okyanus kıyısı hayatı’, ‘Amerika’nın Venedik’I’ denilen kanalları, sakin ve homojen demografik yapısıyla tanınıyor.

Heafy Group’un Atlantik Okyanusu kıyısında, milyarderler şeridi denilen Ritz Carlton, W Hotel, Paramount Four Seasons ve Conrad Resort’tan oluşan sahil şeridindeki ultra lüks yeni yatırımı Ocean Conrad Resort, Türk yatırımcılara Florida yaşam stilini sunarken, aynı zamanda yatırıma para kazandırmayı amaçlıyor.

Bu tesis, Amerikan hükümeti tarafından Fort Lauderdale’de Green Card başvurusu yapabilmek için onaylanmış tek yatırım olmasıyla dikkati çekiyor. 500 bin dolar ödeyerek Heafey Group yatırım ortağı olunduğu takdirde 5 yılın sonunda 21 yaşın altındaki çocuklarla birlikte tüm aileye Green Card sağlanırken, yatırılan bedel de geri alınıyor. Ocean Conrad Resort, bitmiş ve istihdam oluşturmaya başlamış olması nedeniyle diğer Green Card fırsatı sunan projeler arasında öne çıkıyor.

Ocean Conrad Resort Fort Lauderdale hem odalarda hem balkonlarda muhteşem bir manzara sunuyor.

Yüzde 8 brüt kira geliri garantisi 

Fort Lauderdale plajının tam karşısında iki binadan oluşan ve 24 katlı tesisin, 6-17’inci katları ‘condo-hotel’ ve 18-24’üncü katları da rezidans olarak planlandı.

Ocean Conrad Resort, Hilton oteller zinciri tarafından Kuzey Amerika’da işletilen ilk rezidans projesi olma özelliğini taşıyor. Arzu eden ev sahipleri Hilton Conrad’a kiralayıp senelik yüzde 8 brüt kira geliri garantisi elde edebildikleri dairelerini, senede 30 gün Conrad’ın bütün imkanlarından yararlanarak ücretsiz kullanabiliyor. Daire sahipleri bu kapsamda Golf ve Tenis Country Club üyeliğine de ücret ödemiyor.

Ocean Conrad Resort Fort Lauderdale odalarında tüm detaylar düşünülmüş.

Projenin özellikleri arasında; bağımsız üniteler için mülkiyet tapusu, stüdyo, 1+1 ve 2+1 ünite seçeneği, 6-17’inci katlarda Atlas Okyanusu kıyısında birinci sınıf lokasyon, sub zero buzdolabı ve wolf cook ocakları ile profesyonel gurme mutfaklar, double kohler küvet, water works armatürler ve duşa kabinli mermer lüks banyolar bulunuyor.

Rezidans için Conrad’a kiralama hakkı verilse bile yılda 120 güne kadar ücretsiz kalma hakkı, sadece konut sahiplerine özel VIP servis ve hizmetlere erişim, ücretsiz çamaşırhane, temizlik, vale park hizmeti, bütün bakımların otel tarafından yönetilmesi, konutun geleneksel bir mülkte olduğu gibi istendiği zaman yeniden satılabilmesi imkanı da bulunuyor.

Ocean Conrad Resort Fort Lauderdale basın toplantısına Türkiye’den katılan tüm gazeteciler, açılış töreninden sonra çıkılan tekne turuyla şehri daha yakından gördüler.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.