THY Emlak Konut kura sonuçları 2024 belli oldu mu?

 

Emlak Konut GYO ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliğiyle yürütülen Arnavutköy kura çekimi için geri sayım devam ediyor

THY Emlak Konut Arnavutköy kura çekim tarihi, başvurularını yapan vatandaşların gündeminde yer alıyor. Yenişehir Konutları olarak da bilinen THY Emlak Konut Arnavutköy projesi için başvurular geçtiğimiz yıl haziran ayında sona erdi. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, yaptığı açıklamada Mayıs-Haziran 2025 tarihinde 3 bin adet evin teslim edileceğini duyurdu. Peki, THY Emlak Konut Arnavutköy kura sonuçları ne zaman açıklanacak? Emlak Konut Arnavutköy Yenişehir Evleri başladı mı, ne zaman teslim edilecek? İşte, ayrıntılar.

THY EMLAK KONUT ARNAVUTKÖY EVLERİ NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?
İstanbul Havalimanı’na çok yakın mesafede bulunan Yenişehir Arnavutköy Konutları için çalışmalar hızla devam ediyor. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, dün inşaat alanını ziyaret etti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bolat, kaba inşaatı bitmiş bir binaya çıkarak 12 bin 500 konutluk projeyi yukarıdan takip etti.

Bolat, Mayıs-Haziran 2025 tarihinde 3 bin adedin teslim edileceğini söylerken THY personeline kuraya ilişkin de bilgi verdi. Kendisi ya da eşinin İstanbul’da evi olmayan ve yönetici vasfı bulunmayan THY personellerine dairelerin verileceğini söyledi.

Sabah, gelişimini yerinde gördüğüm Arnavutköy’deki Emlak Konut GYO ile birlikte yaptığımız proje ilk müjdemdi. Birinci ve ikinci etap olarak yapımına başlanan yaklaşık 3 bin konut 2025 yılının Mayıs ve Haziran aylarında teslim edilmeye başlayacak. Örnek daireler ise birkaç ay içinde hazır olacak. Videoda da görüleceği üzere çoğu binanın temeli kazılmış ve %60’ının temeli atılmış. Birkaç ay içinde birçoğunun tuğlaları örülmeye başlayacak. Ben de kabası biten bir binanın üst katına çıkarak hem tüm proje alanını gördüm hem de diğer etapların konumuyla ilgili bilgi aldım.

1- Toplam inşaat alanı: 1.842.549 m2

2- Toplam konut sayısı: 12.456 adet

3- İstanbul Havalimanı’na mesafe: 5,5 Km

4- 2024 Mart ayında örnek daireler görülmeye hazır olacak

5- İlk etap teslim tarihi: Mayıs-Haziran 2025

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıTepe Home ile Baharın Renkleri Bahçenizde!
    Sonraki yazıKaravan ve Tiny House talebi arttı