TOKİ şimdi de Pakistanlıları sevindirecek

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Pakistan’ın Pencap eyaleti hükümeti arasında 50 bin konutluk anlaşma imzalandı. Anlaşma kapsamında TOKİ, pencap eyaletinde 2016 yılında 25 bin konut, 2017 yılında da 25 bin konut inşa edilmesi için destek olacak.

Pakistan basınında yer alan habere göre, Pencap Başbakanı Şahbaz Serif’un da katıldığı törende TOKİ adına Başkanı Mehmet Ergün Turan ile işbirliği anlaşması imzalandı. Medya mensuplarına açıklamalarda bulunan Şerif, anlaşmayı olumlu karşıladıklarını belirterek TOKİ’nin Türkiye’de dar gelirler için konutlar inşa ettiğini ve evlerin uygun taksitlerle verildiğini belirterek Türk modelinin başka ülkelerde de oldukça popüler ve başarılı  olduğunu söyledi.

Şerif, TOKİ’nin son 15 yılda 800-900 bin ev inşa ettiğinin altını çizerek, TOKİ’yi Pakistan’a gönderdikleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na minnettar olduklarını ve önümüzdeki 2 yıl içimde Pakistan'da toplam 50 bin konut inşa etmek istediklerini ve düşük maliyetli konut projeleri için finansal model, yönetim, teknoloji, idari model ve en iyi toprak kullanımı konularında TOKİ'nin tecrübelerinden faydalanacaklarını belirtti.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.