TOKİ’nin hedefi 1 milyon 200 bin konut!

Özel bir televizyon programına katılan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, TOKİ olarak alt gelir grubuna yönelik ayda 4-5 bin konut satışı gerçekleştirdiklerini, alt gelir grubu dışındaki konut uygulamaları ile ilgilenmediklerini, tüm amaçlarının konuta erişmekte güçlük çeken alt gelir grubundaki vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunu söyledi.

TOKİ'nin konuta erişim sağlamakta zorlanan vatandaşlar için “Dost Eli” bir kuruluş odluğunu da vurgulayan Turan, bu kapsamda her yıl alt gelir grubuna 50 bin konut sattıklarını söyledi. Kar amacı gütmediklerini de ifade eden Turan, konutları maliyetine sattıklaırnı açıkladı.

Kentsel dönüşümde deprem kuşağında yer alan riskli bölgelere öncelik verecekleirni belirten TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, TOKİ olarak 53 vilayette aktif olarak kentsel dönüşüm yaptıklarını belirtti.

Konut projelerinde çok farklı konseptler uyguladıklarını söyleyen Turan, TOKİ tarafından hayata geçrilen toplu konut uygulamalarına dışarıdan bakıldığında birbirinden çok farklı binalar görülebileceğini, çünkü vatandaşların beklentilerinin değiştiğini belirtti.

TOKİ'nin bugüne kadar inşa ettiği binalarda toplamda yaklaşık olarak 3 milyon vatandaşın yaşadığını söyleyen Turan, 2023 yılı hedefinin ise 1 milyon 200 bin konut olduğunu belirtti.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıDövizini bozduran konuta yöneldi
  Sonraki yazıEmlak vergisinde ilk artışın ne kadar olacağı belirlendi
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın