Türk Telekom’un ortağı inşaatta batıyor

Türk Telekom'un %55'ine sahip Oger Telecom'u bünyesinde barındıran, Suudi Arabistan merkezli Saudi Oger'in inşaat şirketinin iflasını ilan etmesi bekleniyor. Suudi Arabistan merkezli inşaat şirketi Saudi Oger Ltd'nin son 8 aydır 20 bin çalışanının maaşlarını ödeyemediği ve sağlık sigortalarını yenileyemediği, bu nedenle iflasını ilan etmesinin beklendiği bildirildi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir yetkilin Saudi Gazette'ye yaptığı açıklamada, "Problem sadece sağlık sigortası ödemeleri değil. Bazı çalışanların 500 bin riyalden fazla alacağı birikti" dedi. Cidde Ticaret ve Sanayi Odası'nın sigorta komitesi üyesi Adnan Khoja da yaptığı açıklamada, "Eğer şirket sigorta primlerini ödememeye devam eder ise, Suudi Arabistan Para Otoritesi bilgilendirilir. Otorite sigorta sözleşmesini fesh eder" diye konuştu. 

KAP'a açıklama yapan Türk Telekom haberle ilgili şu yorumu yaptı: "Dolaylı hissedarlarımızdan biri ile ilgili medyada yer alan iddiaların şirketimizin günlük faaliyetleri, taahhütleri veya yükümlülüklerine bir etkisi bulunmamaktadır."

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.