Türkiye Emlak Katılım Bankası 2019 yılında 15 şube açacak

Türkiye Emlak Katılım Bankası şubeleşme çalışmaları devam ediyor. 2019 yılı sonuna kadar bankanın şube sayısının 15’e ulaşması hedefleniyor.

İlk merkez şubesini 21 martta İstanbul Ataşehir’de açan Türkiye Emlak Katılım Bankası şubeleşmeye başlıyor. 1.1 milyar liralık öz kaynak ve 750 milyon lira sermaye ile faaliyete geçen Türkiye Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu, bu yıl sonuna kadar yedi bölgede toplam 15 şubeyi hizmete sunmayı planladıklarını söyledi.

Türkiye Emlak Katılım Bankası istihdam çalışmalarına katkı sağlayacak

Türkiye Emlak Katılım Bankası istihdam çalışmaları kapsamında 15 şubede 426 personel istihdam edilmesi planlanıyor. 2019 yılı içinde 2-3 milyar liralık sermaye piyasası aracı ihracı, aralık ayında ayrıca 1 milyar liralık sukuk ihracı gerçekleştireceklerini belirten Aksu, yıl sonunda bilanço büyüklüklerinin 5 milyar lira civarında olmasını tahmin ettiklerini kaydetti. Paris ya da Frankfurt’ta bankanın iştiraki olacak bir finansal kuruluş kurmayı planladıklarını ifade eden Aksu, konut fiyatlarının ucuzlaması gerektiğini; maliyetleri düşürmek için tüm paydaşlarla işbirliği yapacaklarını ve konut imalatının daha ucuz olmasını sağlayacaklarını söyledi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.