Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde Ukraynalı gelin aşkı için Müslüman oldu

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde 30 yaşındaki Alican Pulat, Bodrum’da tanıştığı Ukraynalı 26 yaşındaki İnna Bezborodova ile Türk gelenek ve göreneklerine göre yapılan düğünle evlendi.

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde birbirlerine aşık olan turizm şirketinde çalışan Ukraynalı İnna Bezborodova ile özel bir firmada çalışan Zonguldaklı Alican Pulat, evlenmeye karar verdi. Ailelerinde onay vermesinin ardından Bezborodova geçen Şubat’ta, ilçe müftülüğünde düzenlenen ihtida töreninde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Çiftin düğünleri ise ilçeye bağlı Gülüç Beldesi’ndeki düğün salonunda yapıldı. Düğünde gelin ve damat davul, zurna eşliğinde doyasıya eğlendi. Türk gelenek ve göreneklerine göre yapılan düğüne gelin Bezborodova’nın yakınları ve arkadaşları da katıldı.
Damat Pulat, 1 yıl önce tanıştığı Bezborodova ile mutlu bir hayat süreceğine inandığını belirterek, “Allah nasip etti evlendik. Şubat ayında nikahımızı yapmıştık. O zaman da Müslümanlığı kabul etmişti. Şimdi de düğünümüz var” dedi.

Bezborodova ise Türk gelenek ve göreneklerine göre evlendiği için mutlu olduğunu söyledi.

 

UKRAYNA VE RUSYA’DAKİ KADINLAR BATILI ERKEKLERDEN NE BEKLER?

1. Güvenilirlik. Kızlar Avrupalıların aile içerisinde istikrar sağlayabileceklerini düşünmektedirler.

2. Aşk ve saygı. Avrupa eğitimi kadına karşı saygılı olmayı anlatmaktadır.

3. Yeterlilik. Eski Sovyet ülkelerindeki hayat seviyesinin gelişmiş ülkelere göre oldukça düşük olduğu sır değildir.

4. Yüksek kültür seviyesi. Avrupa erkekleri nezaketi, incelikleri ile farklıdırlar, eğitimlidirler ve doğuştan çekicidirler.

5. Kızların bir çoğu Avrupa erkeklerinin Rus ve Ukraynalı erkeklerden farklı olarak alkole meyilli olmadıklarından emindirler.

Yabancı damatlar Rusya ve Ukraynalı gelinlerin zihniyet özelliklerini dikkate almaları gerekir. Bazı kızlar Avrupalıların pragmatizmlerini ve pratikliklerini kabul etmemektedirler. Örneğin, restoranda kendi için ödeme yapması teklifi onlar tarafından açgözlülük olarak kabul edilebilir.

Bu tür sorunları önlemek için, hayatını Ukraynalı veya Rus kızlar ile bağlamak isteyen yabancı ülke erkeği tanışmayı bu halkların kültürünü öğrenmek ile başlaması gerekir.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın