Yaşlanmayan proje Villagio 50+ Rezidans Çeşme

Villagio 50+ Rezidans Çeşme ile 60 yaş üstü insanların yaşamlarını kolaylaştıracak sakin bir yaşam projesi sunuyor.

Yaşlanmayan proje olarak hayata geçirilecek olan proje de 60 yaş üstü bir yaşam hayali kurup hak ettikleri emekliliği deniz kıyısında, doğa ile iç içe bol oksijenle yaşamak isteyen, tıbbi desteğe ve özel terapilere ihtiyacı olduğu anda gerekli hizmeti ve güveni alabilecek, birçok aktivite ile mutluluğu yaşayacakları bir proje hayata geçiyor; Villagio 50+ Rezidans Çeşme.

Türkiye’de ilk kez yaşam projesi

Büyük şehirlerde yaşamaktan yorulan, çocuklarından bağımsız yaşamı olan veya yeni bir yaşam kurmak isteyen 60 yaş üstü zinde yaşlılar için Çeşme’de ilgi evleri. Sakin bir ortamda, aktif yaşam hayali kuran, sosyal yaşantısına devam etmek isteyenler için hazırlanan projeye, Almanya hükümetine de gerontoloji programları danışmanlığı yapan uzmanlar danışmanlık hizmeti veriyor. Türkiye’de ilk kez bir yaşam projesinde uygulanacak 50+ Rezidans sağlık konsepti ev sahiplerimizin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusundan gereken hizmetleri, temel hijyenik bakımlarını, tıbbi bakımlarını fizik tedavi ve terapilerini kendi evlerinde ve proje dahilinde sağlık merkezinde alabilecek.

Çeşme Ayasaranda koyunda emekli hayatı

Villagio 50+ Rezidans Çeşme, Sakız adasına uzanan panoramik manzarasıyla, Çeşme’nin en güzel koyu Ayasaranda koyunda, denize 300 m yakınlığında yeni bir kasaba hayatı başlatıyor. 12.100 metrekare alan üzerine inşa edilen proje 84 bağımsız birimden oluşuyor. Yürüyüş yollarının ve şirin ara sokaklarının projenin her köşesini süslediği Villagio 50+ Rezidans, 68 metrekareden 154 metrekareye kadar farklı 1+1 ve 2+1 rezidans seçenekleri sunuyor. Emekliliğini doya doya ve 5 yıldızlı otel konforundan yaşamak isteyenler için Villagio 50+ Rezidans Çeşme sakinlerine bahçe tarımı yapabilecekleri bir yaşamı da garantiliyor.

Sağlık konsepti ile ihtiyaçlar karşılanacak

Kuzu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kuzu: “Dünya nüfusu gittikçe yaşlanıyor ve insanlar yaş aldıkça, biyografileri ve alışkanlıkları doğrultusunda biyolojik, fizyolojik, sosyolojik, psikolojik ihtiyaçları ve beklentileri değişiyor. Almanya’da birçok enstitü ile bu alanda konseptler geliştiren ve hayata geçiren 20 yıldan fazla olan deneyimle bu projede amacımız, kişilerin yaşları ilerledikçe yaşam kalitelerini yükseltmektir” ifadelerinde bulundu. 50+ Rezidans sağlık konsepti ev sahiplerinin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda gereken hizmetleri, temel hijyenik bakımlarını, tıbbi bakımlarını, fizik tedavi ve terapilerini (Tuz odası, fizyoterapiler ve egzersizler, nefes ve oksijen terapisi, detoks ve aromaterapiler, masaj, beyin aktifleştirme ve hafıza terapileri, kişiye özel terapiler) kendi evlerinde ve sağlık merkezinde alabilecekler.

Çeşitli aktiviteler ile yaşam kalitesi artacak

Merkezine zindeliği ve mutluluğu taşıyarak 1.300 metrekarelik sağlık, spor ve spa merkezinde birçok alternatifle sosyal aktiviteler, terapi ve egzersiz imkanlarını sunuyor. Sanat atölyesi, hobi bahçesi, müzik ve dans etkinlikleri, restoranı, bistro kafesi, köy kahvesi, üç adet açık bir adet kapalı havuzu, proje içinde yürüyüş yolları ve asansörleri (7 adet) fitness salonu, saunaları, güneşlenme terasları ve alanları projede yer almaktadır.

Yaş dostu proje

Gerontologların uzun yaşamanın sırrı üzerine  yaptıkları çalışmalardan esinlenerek yapılan projede, Kuzu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kuzu: “Kapıların genişlikleri, merdiven aralıkları, ışıklandırma ve düz zemin yaş dostu projeye uygun olarak tasarlandı. Amaç yaşlı bakım evlerine gitmek istemeyen 60 yaş üstü insanların satın aldıkları kendi evlerinde günlük alışkanlıklarını sürdürmelerini ve yaşam standartlarını daha kaliteli bir çizgiye getirmeyi sağlamak.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.