Yenikapı mitingi ekonomiye güven oldu

Tarihe geçen Demokrasi ve Şehitler Mitingi' her siyasi görüşten ve her kesimden insanı 'tek ses, tek yürek' toplarken, gelecek için de dünyaya mesaj verdi. Yenikapı'daki müthiş manzaranın istikrarın görüntüsü olduğunu belirten iş dünyası, ekonominin bundan sonra daha da büyük ivme kazanacağına dikkat çekerek, yerli ve yabancı yatırımların artacağını belirttiler. 

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu:

Pazar günü hem Türk iş dünyası hem de STK'lar olarak Yenikapı'daki mitinge katıldık. Sağlanan bu birlik, beraberlik, mutabakat ve ortak akıl ile Türkiye'de geleceğe daha umutla bakıyoruz. Bundan sonra el ele, omuz omuza vererek ülkemizi daha ileriye taşıyacağız. Hedeflerimize ulaşmak için durmadan daha çok çalışacağız. Bugünden itibaren bizlere düşen, ülkemizde hayatı bir an önce olağan akışına döndürmek, Türkiye'yi yeniden geleceğe bakan, coşkulu bir ülke haline getirmektir. 

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın: 

Yenikapı'da karşımıza çıkan manzaradan daha güzel bir istikrar görüntüsü yaşayamazdık. Türk ekonomisinin bu fotoğraftan gerekli kazanımı sağlayacağı ve ekonomimizin müthiş bir çıkış yapacağı, ikinci bir 7-10 yıllık bir ralli yapacağı bir dönemin habercisi olduğunu söyleyebilirim. İstikrar görüntüsü hem ülkemiz ekonomisi hem de dünyanın Türkiye'ye bakışı için yüzde 100 müthiş bir resim ortaya çıkmıştır. Bu istikrar görüntüsünün devam etmesinin sağlanması için kollektif bir şekilde hareket edilmesi ve bu algının dünyaya verilmesi ekonomimize inanılmaz bir görüntü kazandıracaktır. Yenikapı, istikrar için harika bir görüntü vermiştir. 

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoglu: 

Benzersiz bir tablo ile karşılaştık, Yenikapı'da. Ekonominin en önem verdiği şey psikolojidir. Bu görüntü herkesin pozitif düşünmesine yardımcı olduğu için beklentiler de bu yönde gelişme gösterecek. Türk halkı karamsarlığa yer vermeyecek bir demokrasi adımı attı ve bunun ekonomimize yansıyacağı kaçınılmazdır. Hem demokrasimizin hem istikrarımızın hem de ekonomimizin geleceği için Türk halkının mücadelesi sayesinde toplumumuzun algısı pozitif olmuştur. 

TESK Başkanı Bendevi Palandöken: 

Muhteşem bir görüntü. Dünya mesajı aldı. Ülkeye içte ve dışta ekonomik kazanımın yanı sıra demokratikleşmesi için daha anlaşılabilir bir ortam gündeme getirecek. Vatandaş açısından olumlu sonuçları olacak. Türkiye ekonomisine de gelecek adına olumlu katkısı olacak. 

BU ORTAM YATIRIMI TEŞVİK EDECEK 

Kadoğlu Holding Başkanı Tarkan Kadooğlu:

İş dünyası istikrarı sever. Türkiye'deki istikrar ve mitingte birliktelik iş dünyasını Türkiye'ye yatınm yapmak için teşvik edecektir. Zaten 'Türkiye'ye yatırım yapın' diyorduk. Bu muhteşem mitingin de yarattığı havayla yatırım hızlanacaktır. Ekonomik göstergeler daima iyiyi işaret edecek, krizler yaşanmadan son bulacaktır. 

HAK-İS Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan: 

Türkiye nasıl büyük bir ülke olduğunu bu mitingle gösterdi. Ekonomi zaten ilk günden itibaren normalleşmeye çalışıyordu ama şimdi fabrika ayarlarına dönecektir. Bunun önünde bir engel kalmamıştır. Türkiye'nin ekonomik gücüne de vurulmak istenen darbenin ters teptiğini doların düşmesi, borsanın yükselmesiyle dün herkes gördü ve görmeye devam edecek. 

İHKİB Başkanı Hikmet Tanriverdi: 

Türkiye, hem özlediği bir tabloya kavuştu miting ile hem de yabancı yatırımcıya müthiş bir güven verdi. Böyle birlik olmuş bir ülke 'Cebindeki parayı da getir' dese yabancı getirecektir. Biz bunu sağlamış olduk. Ekonomi de bunu iyi değerlendirecektir. 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın