Zeytinburnu Beştelsiz’de kentsel dönüşüm projesi kapsamında 336 bağımsız bölüm

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve KİPTAŞ, Zeytinburnu’nun Beştelsiz Mahallesi’nde yeni bir projeye başlıyor. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında bin 336 yeni bağımsız bölüm üretilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve KİPTAŞ işbirliğiyle gerçekleşecek Beştelsiz kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar devam ediyor. Proje kapsamında vatandaşlarla anlaşmalar sağlandı.  155 riskli binanın yıkımının tamamlandığı bölgede bin 336 yeni bağımsız bölüm inşa edilecek. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında konutların kısa süre içerisinde hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.  Bölgedeki riskli alanlarda başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları vatandaşların rızasıyla gerçekleşiyor. Zeytinburnu Beştelsiz’de kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında Beştelsiz Mahallesi’nin yeni bir görünüme kavuşması planlanıyor.

”Zeytinburnu Beştelsiz’de kentsel dönüşüm projesi çalışmaları hızla tamamlanacak”

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, şunları söylemişti: “Bu alanda en kısa zamanda belediyemizle birlikte uygulamaya başlayacağız. Sümer mahallemizdeki riskli alanda bulunan 155 binanın yıkımı gerçekleştirildi. İnşa süreci hamdolsun başladı. Belediyemiz ile KİPTAŞ Genel Müdürlüğümüz bu süreci birlikte hayata geçiriliyor. Burada da tam bin 336 bağımsız bölüm üreteceğiz. Zeytinburnu Beştelsiz’de kentsel dönüşüm projesi hak sahibi vatandaşlarımıza en kısa sürede teslim edilecek’’ dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.