3. Havalimanı’na komşu olan arsalar yüzde 200 değerlendi

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Başkan Yardımcısı Makbule Yönel Maya, üçüncü havaalanı çevresinde yer alan bölgelerde arsa satışlarında geçen yıla oranla yüzde 40-50 seviyelerinde artış yaşandığını belirterek, “Proje alanı içerisinde yer alan bölgelerde bu artış yüzde 100 seviyelerine kadar çıkıyor” dedi. Üçüncü havaalanının etrafındaki bölgede arsa fiyatlarının havaalanı projesinden önce de rutin bir artış gösterdiğini, ancak son bir yılda yüzde 50 seviyelerinde artış gerçekleştiğini belirten Maya, Baklalı, Boyalık ve Yassıören bölgeleri için 2 yıl önce metrekare başına 60 lira istenen tarla nitelikli gayrimenkuller için bugün 200 lira civarlarında fiyat talep edildiğini vurguladı.

Hangi bölgeler değerlenecek?

İstanbul’a kurulması planlanan iki yeni şehir projesinden birinin Karaburun’da olacağını anlatan Maya, Kuzey Marmara Otoyolu’nun kısa sürede tamamlanması durumunda ana bağlantı noktaları olan Silivri, Çatalca, Boyalık, Göktürk ile Zekeriyaköy gibi merkezlerin önem kazanacağını ve fiyatlarda yaklaşık yüzde 25-30 oranlarında artışlar görüleceğini sözlerine ekledi.

Türkiye’nin en önemli ulaştırma projelerinin başında gelen üçüncü havalimanına yakın bölgelerde 2 yıl önce metrekare başına 60 lira istenen tarlaların fiyatı 200 liraya çıktı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıJohnny Depp 12 Milyon TL’ye Ege’de ada aldı
  Sonraki yazıElysium Serenity Kandilli’de metrekaresi 6 bin 925 TL’ye
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın