31 Ekim’den sonra olmayacak

Bazı alacakların yapılandırmasını kapsayan 6736 sayılı kanundan yararlanmak isteyenler için son gün 31 Ekim olarak belirlendi. Mersin Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, isteyen herkesin 31 Ekim 2016 tarihine kadar Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurabileceklerini aktardı.

Vergi affı geliyor

19 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kanun kapsamında, emlak ve çevre temizlik vergisi borçlarıyla, bunlara bağlı vergi cezaları yeniden yapılandırılacak. Halk arasında vergi affı olarak bilinen kanun için Tuna, ‘Mükelleflerden isteğimiz, yapılandırma fırsatını kaçırmamalarıdır. Zamanında başvuruda bulunmayanlar aftan yararlanamayacaktır’ dedi.
Vezne önlerinde uzun kuyruklar oluşmasını engellemek için mükelleflerden, ödemelerini son güne bırakmamalarını rica eden Tuna, “30 Haziran 2016 tarihinden önceki dönemlere ait emlak ve çevre temizlik vergisi borçları ile bunlara bağlı vergi cezalarının yapılandırılmasını içeren 6736 sayılı Kanun çerçevesinde, vergi ve borçlara ilişkin vergi zıyaı cezası ve uygulanan gecikme zammı tamamen silinecek. Belediyemize borcu olan vatandaşlarımızdan isteyenlerin peşin, isteyenin taksitli ödeme yapabileceği uygulama kapsamındaki peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranları üzerinden hesaplanan tutardan yüzde 50 indirim yapılacak. Vatandaşlar yeniden yapılandırma kapsamında 6-9-12-18 ay taksitlerle de ödeme yapılabilecek. Kanundan yararlanmak ve borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların, 31 Ekim 2016 mesai bitimine kadar belediyemizin Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor” açıklamalarını yaptı.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıMardin teslime hazır
  Sonraki yazıTrafik sorunları zengin ulaşım ağına sahip bölgelere prim yaptırıyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın