Ağaoğlu Maslak 1453 davasında yürütmenin durdurulması talebine ret!

 

Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı yöntemiyle Maslak'ta inşa ettiği Ağaoğlu Maslak 1453 projesi hakkında İstanbul 1. İdare Mahkemesi'nde açılan davada yürütmenin durdurulması talebi reddedildi.

Ağaoğlu Maslak 1453 projesi ile ilgili tüm haberler için tıklayın Ali Ağaoğlu haberleri için tıklayın 

Emlak Konut GYO, KAP'a açıklama gönderdi

Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamaya göre Yusuf Özden tarafından açılan davada İstanbul 1. İdare Mahkemesi yürütmenin durdurulması talebinin reddine karar verdi.

İşte o açıklama

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Yusuf Özden tarafından İstanbul 1. İdare Mahkemesi'nin 2012/1913 E. Sayılı dosyasıyla, İstanbul İli, Şişli İlçesi, Ayazağa Mahallesi, 1 Ada, 145 parsel sayılı taşınmaza ilişkin (Maslak 1453 Projesi), 16.09.2011 tarihli 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ve bu planlara istinaden verilen inşaat ruhsatının iptali ve yürütmesinin durdurulması talepli olarak açılan davada, Şirketimizin davalı idareler yanında davaya müdahil olarak katılmasına,davacının yürütmenin durdurulması talebinin reddine karar verilmiştir."

"İptal oldu" denmişti

Çeşitli dönemlerde sık sık gündeme gelen Ağaoğlu Maslak 1453 projesi için geçtiğimiz günlerde yine "iptal edildiği" hakkında haberler çıkmış, hatta projenin artık "ayıplı mal" olduğu ifade edilmişti. Bu gelişmeden sonra neler olacağı merak konusu.

Ağaoğlu Maslak 1453 projesi nerede?

Ağaoğlu 1453 Maslak isimli proje, Maslak Oto Sanayi sitesinin arka tarafındaki boş arazide bulunuyor. Burada Taş Yapı tarafından inşa edilen Mashattan’a da komşu olan Ağaoğlu Maslak 1453 projesi için Ayazağa mahallesinden de ulaşım mümkün olacak. Peki Ağaoğlu 1453 Maslak projesine nasıl gidilir? Bu sorunun iki yanıtı var. İlki en bilineni. Maslak Atatürk Oto Sanayi bölgesinin arkasındaki projeye gitmek için Mashattan güzergahı takip edilebilir. Mashattan’ın biraz daha ilerisindeki projenin ulaşım yolu şu an için bir hayli zahmetli ve bozuk bir yol. İkinci alternatif olaraksa Ayazağa mahallesinden ulaşılabilecek projede izlenilmesi gereken yol ise Beyken Üniversitesi Ayazağa kampüsü rotası olmalı ama buradan şimdilik yalnızca Ağaoğlu Maslak 1453 projesinin şantiye manzarası izlenebilir durumda. Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Ağaoğlu Maslak projesi

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıEvora İstanbul Tuzla’da özel indirim fırsatı…
  Sonraki yazıAğaoğlu Maslak 1453 projesinde son durum! Şimdi ne olacak?
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın