Ağaoğlu Maslak 1453 projesinde son durum! Şimdi ne olacak?

 

Hakkında sık sık iptal edildiği yolunda haberler çıkan Ağaoğlu Maslak 1453 projesinin aleyhine açılan davada "yürütmeyi durdurma" talebinin reddine dair mahkeme kararının ardından projede son durumun ne olacağı yolundaki soruların cevabını EMLAK ROTASI buldu.

"Artık iptal olmaz"

Konuyla ilgili olarak EMLAK ROTASI'na konuşan Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Av. Ali Güvenç Kiraz, bundan sonra yaşanacak süreçle ilgili olarak şunları söyledi: "Yürütmeyi durdurma kararı veya ret kararı veren hakim aslında davanın sonunda vereceği kararı az çok belli etmiş olur. Bundan hareketle de Maslak 1453 projesinde herhangi bir hukuki sorun olmadığı ve projenin tamamlanabileceği sonucunu çıkarabiliriz. Zira idari bir dava, Danıştay aşamasını da sayarsak aşağı yukarı iki yıl kadar sürer. Bu süreçte de proje tamamlanmış olur. Yapılmış binalar yıkılmayacağına göre Maslak 1453 projesi için ruhsatın iptali ve projenin durdurulması türünde bir karar çıkmayacağını düşünebiliriz.

" "İptal haberleri yanlış"

Daha önce Ağaoğlu firmasının avukatlığını hiç yapmadığını, hatta bazı davalarda karşı safta bile yer aldığını belirten Kiraz, "Ancak gerçek tektir. Bu kararın ardından proje devam eder ve bitirilir. Hatta daha sonra açılabilecek davalara da emsal teşkil eder" dedi. Kiraz ayrıca, daha önce çıkan, projenin durdurulduğu ve iptal edildiği yolundaki haberlerin de yanlış bilgilendirmeye neden olduğunu savundu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıAğaoğlu Maslak 1453 davasında yürütmenin durdurulması talebine ret!
  Sonraki yazıDünyanın en pahalı evi İstanbul’da!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın