Aydın Doğan’ın Esenyurt Milpark Projesi 2 ve 3 ‘ üncü etabı iptal

milpark-esenyurt-1329140091

İşadamı Aydın Doğan'ın Esenyurt bölgesinde yapmayı planladığı Milpark Projesi kapsamında yer alan 2'inci ve 3'üncü etapları iptal edildiği bildirildi.

Doğan, 2010 yılında Esenyurt’ta üç etap olarak yapmayı planladığı Milpark konutları, 2012 yılında yapılan imar değişikliği nedeniyle yarıda kaldı. Akşam'ın haberine göre, sadece bir etap olarak yapılan Milpark’ın ikinci ve üçüncü etapları projenin yapıldığı alandaki konut fazlalığı ve fiyatlama riski gerekçe gösterilerek askıya alındı. Doğan’ın 2010 yılında yapımına başlanan Milpark projesi üç etap olarak yapılması planlanıyordu.

İLK ETABI HEMEN BİTİRDİ

Doğan, projenin ilk etabını 1,5 yıl gibi sürede bitirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2009 yılında Esenyurt’un imar planlarında değişikliğe gitti. Bu değişiklikten sonra kurmaylarını toplayan Aydın Doğan, yeni emsallerle zarara uğrayacağını söyleyerek projenin iki etabının askıya alınmasına karar verdi.

Fesih sözleşmesi imzaladılar

Projeyi askıya alan Milpa şu açıklamayı yapmıştı: "Milpark Konut Projesi'nin fiyatlama riskiyle ilave finansman yükünü göz önünde bulundurarak, 2'nci ve 3'üncü etaplarının yapılmasından vazgeçilmiştir."  

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın