Başbakan: Almanya’ya demokrasi dersi verin

  Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kırşehir'de düzenlenen mitinginde vatandaşlara hitap etti. Yıldırım, Almanya'ya tepki gösterdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından Başbakan Yıldırım’dan da Almanya’nın faşist tavrına sert tepki geldi. Başbakan Kırşehir mitinginde, “Almanya’daki vatandaşlarımız ‘evet’ oylarıyla demokrasi dersi verecektir’ dedi. 

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kırşehir’de düzenlenen mitinginde vatandaşlara hitap etti.

  Yıldırım, “Almanya’da iki bakanımızın, memleket sevdalıları, Türkiye’den göç eden gurbetçilerle yapacağı toplantıları eften püften sebeplerle iptal ettiler. Bu, demokrasiye, özgürlüklere karşı çok talihsiz bir karardır. Alman makamlarını bu konudaki tutumlarını, iki ülke arasındaki iyi ilişkilerle bağdaşmayan bu tutumlarını gözden geçirmeye davet ediyorum.” dedi.

  BU TUTUMUNUZU GÖZDEN GEÇİRİN

  Milletle omuz omuza çıkılan bu demokrasi yolculuğunda bazı tatsız olayların da yaşandığına dikkati çeken Yıldırım, şöyle devam etti:

  “Almanya’da iki bakanımızın memleket sevdalıları, Türkiye’den göç eden gurbetçilerimizle yapacağı toplantıları eften püften sebeplerle iptal ettiler. Bu, demokrasiye, özgürlüklere karşı çok talihsiz bir karardır. Alman makamlarının bu konudaki tutumlarını, iki ülke arasındaki iyi ilişkilerle bağdaşmayan bu tutumlarını gözden geçirmeye davet ediyorum.

  Almanya’da ‘hayır’ diyenler, teröristlerin bayraklarını dalgalandıranlar, FETÖ’nün propagandasını yapanlara izinler vereceksiniz, ay yıldızlı bayrağı dalgalandıranlara, memlekete sevdalılarına yasak koyacaksınız. Bu kabul edilemez, demokrasi önüne set çekilemez. Demokrasi gürü gürül akan bir nehirdir. Almanya’daki vatandaşlarımızın bu tutum karşısında, ‘evet’ oylarıyla daha da coşup yedi düvele demokrasi dersini verecektir, biz buna yürekten inanıyoruz.”

  FETÖ GELECEK HESABINI VERECEK

  Başbakan Yıldırım, kendisini dinleyen gençlere, “Gençler, sizin geleceğinizi karartmaya çalışan o karanlık gecenin sorumlusu olan FETÖ gelecek, hesabını verecek. Yine bugün şartlar ne olursa olsun, bu kutlu yürüyüş devam edecek. FETÖ, Pensilvanya’da ‘hayır’ çıkması için elinden gelen her şeyi yapıyor. PKK terör örgütü de ‘hayır’ çıkması için gece gündüz çalışıyor. Kandil’de bir panik var, endişe var. PKK’nın elebaşları ne diyor biliyor musunuz? ‘Evet çıkarsa, biz yandık, biz biteriz.’ ‘Evet’ çıkacak, siz de biteceksiniz, başka yolu yok. Bu aziz millet ülkesini, bayrağını, devletini, milletini seven bu gençler demokrasinin önündeki engelleri kaldırmak için ne gerekiyorsa yapacağız.” şeklinde seslendi.

  Proje Bilgi Formu

  Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
  Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.