Batışehir’de Çatılar Yeşillendi!

 

 

EgeYapı Group tarafından 800 milyon TL’lik yatırımla İstanbul Bağcılar’da yükselen Batışehir Projesi, sahip olduğu çevreci uygulamalarıyla yatırımcılara birçok ayrıcalık sunarak sürdürülebilir bir yaşam vadediyor. Yaklaşık 100 bin metrekare açık ve yeşil alanın yer alacağı Avrupa’nın En İyi Karma Projesi Ödüllü Batışehir, tamamlandığında içinde 15 bin kişiye ev sahipliği yapacak ve tasarımıyla da Türkiye’nin en iddialı projelerinden biri olacak.

Yeşil çatı uygulaması ile yeşil alan kullanımı artırıldı

Açık ve kapalı yürüyüş – koşu – gezi parkurlarının yanı sıra toplamda yaklaşık 100 bin metrekare yeşil alan ve ortak alanı bulunan Batışehir’de uygulamaya alınacak çevreci projelerden biri Yeşil Çatı Uygulaması. Yeşil Çatı uygulaması ile yeşil alan kullanımının artırılması hedefleniyor. Projede yüzeyde bulunan otoparklara ayrılan alanın minimum düzeyde tutulması ve araç trafiğinin ve park yoğunluğunun neredeyse tamamının yer altına alınması dikkat çekici bir özellik, bu sayede yeşil alan oranı artırılırken hava kirliliğinin de minimum seviyeye inmesi sağlanacak. Proje bünyesindeki yeşil alanların sulanması için yine doğadan faydalanılacak. Batışehir Projesi’nde oluşturulacak, yağmur sularının toplanmasını sağlayan bir sistem doğrultusunda elde edilecek su peyzaj alanlarının sulanmasında tasarruf edilmesini sağlayacak.

Güneş ışığından maksimum fayda

Konutlarına A Sınıfı Enerji Kimlik Belgesi verilen Batışehir Projesi’nin sunduğu çevreci ayrıcalıklardan biri de güneş ışığından maksimum sürede faydalanabilme imkânı sunması. Bunun için proje kapsamında inşa edilen binalar, birbirlerinin ışığını engellemeyecek bir yapıda tasarlandı. Güneş ışığını maksimum oranda kullanması hedeflenen Batışehir’de genel alanların elektriğinin bir kısmı ise kurulacak fotovoltaik panellerden elde edilecek.

Sosyal tesisleriyle de fark yaratıyor

Batışehir’de yaklaşık 35,5 milyon TL yatırım yapılacak sosyal tesisler kapsamında bir açık ve bir kapalı basketbol, bir voleybol ve üç tenis sahası ile dört açık ve dört kapalı yüzme havuzunu içinde barındıran iki tanesi özel işletmede olmak üzere dört fitness center bulunacak. Batışehir İletişim www.batisehir.com

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıKütahya’nın Kaderini Değiştirecek Yatırım
  Sonraki yazıKaraman’ın En Büyük Konut Projesi 10 Bin TL Peşinatla Satışta
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın