Binali Yıldırım: Tuzla yeni projeler ile geliştirilecek

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, “Tavşantepe’den metro Tuzla’ya gelecek. Tuzla’da metroyla tanışmış olacak, hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Tuzla’da çeşitli temaslarda bulundu. Yıldırım öncelikle AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı ardından da MHP Tuzla İlçe Başkanlığı ziyaretlerini basına kapalı olarak gerçekleştirdi. Anadolu Ajansı haberine göre, daha sonra Mimar Sinan Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu’na gelen Yıldırım, ilçe teşkilatı ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Yıldırım’a Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı da eşlik etti. Şifa Park Alışveriş Merkezi’nin önünde halka hitap eden  Yıldırım, Tuzla’nın Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethederken otağını kurduğu yer olduğunu hatırlattı. Yıldırım, Tuzla’nın eski İstanbul’la yeni İstanbul’u bir araya getiren güzel bir ilçe olduğunu söyledi.

Tuzla, metro projesi ile gelişecek

Toplu ulaşımda Tuzla’yı da unutmadıklarını ifade eden Binali Yıldırım, “Tavşantepe’den metro Tuzla’ya gelecek. Tuzla metro projesi  tanışmış olacak, hayırlı uğurlu olsun. Böylece Pendik Tavşantepe’ye 12 dakikada gideceksiniz.” şeklinde konuştu. İstanbul’daki üç otogardan bir tanesini de Tuzla’ya yaptıklarının müjdesini veren Yıldırım, otobüs terminalini Orhanlı gişelerinin yakınındaki bir alana kuracaklarını söyledi. Gebze-Halkalı banliyö trenlerinin ise yeniden yapıldığını hatırlatan Yıldırım, “Çalışmalar tamamlandı, yakın zamanda bu hattı da açıyoruz. Tuzla’dan Halkalı’ya kadar hiç inmeden rahat rahat Üsküdar’da denizin altından Marmaray’dan geçerek gideceksiniz. Hayırlı, uğurlu olsun. Tuzla ulaşımda kavşak noktası haline geliyor” dedi.

Tuzla gıda üretimi konusunda öncü olacak

Tuzla’yla ilgili projeler hakkında açıklamalarda bulunan Yıldırım, ilçeye çok büyük ve muazzam bir gıda üssü kuracaklarını söyledi. Yıldırım, ‘’Tuzla gıda üretimi konusunda öncü olacak. Artık İstanbul’un sebzesi, meyvesi, eti, bakliyatı, balığı her türlü deniz ürünleri buradan dağılacak. Böylece hale gelen araçlar şehir içine girmeyecek. Buradan dağıtım yapılacak, burada üreticiler olacak. Üretici olan yerde fiyatta öyle bir aşağı bir yukarı gitmez. İstikrarlı ve bol bol buradaki hemşehrilerimiz bu gıda üssünde hem iş, aş sahibi olacaklar hem de Anadolu Yakası’nın tamamının ihtiyacını sağlayan bir merkez olacak” açıklamasını yaptı.

Tuzla teknoloji merkezi kurulacak

Tuzla teknoloji merkezi kuracaklarını söyleyen Yıldırım, “Yani biyoteknoloji. Bugün 25 katrilyon lira para ödüyoruz ilaç için. Yılda 25 katrilyon çok büyük para. Yani İstanbul’un bir yıllık belediye bütçesinden daha fazla. O halde, bu parayla neyi ödüyoruz. Bunun 20 katrilyonunu yurt dışına ödüyoruz. Paralarımız dışarı gidiyor. Tuzla’ya kuracağımız biyoteknoloji üssüyle beraber artık ilacımız, aşımız burada yapılacak. Burada 160 şirket imalat yapacak, araştırma geliştirme yapacak ve 20 bin kardeşimiz burada iş sahibi olacak. Gençlerimiz, özellikle araştırma geliştirme faaliyetlerinde, çalışmalarında yer alacaklar. Tuzla bir cazibe merkezi olmaya devam edeceksin.” açıklamasında bulundu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.