Doğa dostu evin fiyatı 90.000 dolar

Ecocapsule'ün özellikleri şu şekilde, ana yapıyı fiberglass malzemeden oluşturup aluminyum bir dış kaplama ile tamamlamışlar. Üst kısmına enerji ihtiyacını karşılayabilmesi için yerleştirilen güneş panellerinin yanı sıra bir adet rüzgar gülü de var. 

Ecocapsule rahat taşımave ulaşım için 4 tekerleğe ve 2 adet kancaya sahip. Kancalar sayesinde isterseniz vinç ya da helikopter sayesinde istediğiniz yere götürebilirsiniz.

Ecocapsule 25 metrekarelik kompakt yapısına rağmen içerisi sizi süprizlerle karşılıyor. 2 kişinin yaşaması için gerekli her şeyin yanında ferah bir banysu, iki kişiye yetecek boyutta bir mutfağı ve iki kişilik yatağa dönüştürülebilen geniş bir koltuğa sahip. Güneş panelleri sayesinde 10kWh enerji depolayabilen Ecocapsule günde 2.2kWh enerji harcayarak 4 gün idare edebiliyor ve tüm özellikler akıllı telefonunuzdan yönetilebiliyor.

Ecocapsule ile ilgili tek kötü özellik ise şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avusturalya, Yeni Zelanda ve bazı Avrupa Birliği ülkelerinde satışa sunulacak. Üretime 2016 yılında başlayıp 2017 yılının ilk aylarında satışa sunmayı planladıkları Ecocapsule için ön satış fiyatı olarak yaklaşık 90.000 Dolar belirlemişler.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.