Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor


Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden inşaatta ehil olmayan müteahhitler sektörü olumsuz etkiliyor. Yeterli bilgi, donanım ve deneyime sahip olmayan kendilerine özgün bir tasarımları bulunmayan taklit ederek iş yapan müteahhitler sektörde hem haksız rekabet yaratıyor hem de sektöre zarar veriyor.

Sektörün önde gelen firmalarından Keten İnşaat Ltd. Şti. Başkanı Selahattin Keten de bu tarz iş yapan müteahhit firmaların sektörün imajını zedelediğini ve güvensizlik yarattığını söyledi. Nişantaşı bölgesinde de işinin ehli olmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firma sayısında bir artış görüldüğünü belirten Keten, “Öyle ki yaptıkları işlerde olduğu gibi bizim projelerimizin dış cephe tasarımlarını taklit ediyorlar. Bu tür firmalara karşı vatandaşlarımızı uyarmak isterim. Bu tür firmalara vatandaşlarımız itibar etmesinler” dedi.

Keten İnşaat olarak iş disiplini, kısa sürede iş bitirebilme, konut projelerinde alternatif sunma, kişiselleştirilebilir iç tasarımlar, müşteri odaklı anlayışla Nişantaşı’nda 38 yıldır hizmet verdiklerini vurgulayan Selahattin Keten, Nişantaşı’nın semt dokusunu bozmadan binaları yenilediklerini kaydetti. Keten, “Bizi taklit ediyorlar aslında bu da bizim ne kadar doğru işler yaptığımızın da bir göstergesi. Taklitler de hiçbir zaman aslı gibi olmaz” dedi.

Müteahhit firma seçerken dikkat!

Binasını yenilmeye karar veren kişilere her şeyden önce sektörde güvenilir, marka olmuş firmaları tercih etmelerini öneren Selahattin Keten, müteahhit firma seçerken dikkat edilmesi gereken diğer noktaları ise şöyle anlattı: “Sektörde marka olmuş firmalar dikkate alınmalı. Sonrasında ise firmanın semtlerinde hangi projeleri yaptığının bakılmasını, gerçekleştirdiği projelerin detaylıca incelenmesini, yenilediği binaların sonrasında da şirketin projesinin arkasında durup durmadığına bakılmasını, verdiği sözlerin gerçekleştirip gerçekleştirmediğinin incelenmesini, işi zamanında bitirip bitirmediğine ve inşaatları bitirdikten sonra mahalle, semt, bölge değiştirip değiştirmediği gibi özelliklere dikkat etmelerini tavsiye ederim.“

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıOrmanada’da dolar kuru sabitlendi
  Sonraki yazıBest Bussiness Awards’da “En İyi İnovasyon Ödülü” Nef’in oldu
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın