Elite concept ile yüksek enerji tasarrufu

Şua İnşaat tarafından projelendirilen Elite Concept, akıllı ev konsepti ile yatırımcılarına yüksek enerji ve su tasarrufu sağlıyor.

Şua İnşaat tarafından hayata geçirilen Elite Concept İstanbul Kadıköy lokasyonunda yer alıyor. Telefon ya da tabletlerle internet bağlantısı üzerinden kontrolü sağlanabilen akıllı ev konsepti sayesinde yüksek enerji verimliliği ve su tasarrufu sağlayan projede, gri su arıtma sisteminin kullanılıyor. Ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için güneş enerjisinden faydalanılan projede ayrıca güneşe karşı yüksek performanslı koruma sağlayan özel camların tercih edildi.

Projede, ısı ve aydınlatma amaçlı enerji kullanımından ciddi oranda tasarruf sağlanırken aynı zamanda işletme maliyetlerinin minimuma düşürülmesi ve aidatların azaltılması hedefleniyor. Elite Concept, bir yanda adalar, deniz ve tarihi yarımadanın göz alıcı siluetini diğer yanda Çamlıca’yı gören proje, yüzde 90 cam panoramik cephe mimarisi ile bu manzarayı kesintisiz olarak izleyebilmeyi mümkün kılıyor. Güneşe karşı yüksek performanslı koruma ve ısı tasarrufu sağlayan bu özel camlar, daire içlerinde ısı ve morötesi ışık artışına neden olabilecek güneş enerjisini en aza indirerek sıcak havalarda klima kullanımını minimize ediyor. Her türlü uygulama için görünür ışık iletimini ise maksimum noktaya çıkararak aydınlatma ihtiyacını azaltıyor. Elite Concept projesi fiyat performans açısından da diğer projeler arasında öne çıkıyor.

Elite Concept projesi 24 katlı 3 bloktan oluşuyor

Elite Concept projesi 24 katlı 3 blokta 785 konut, 26 ticari ünite ve sosyal yaşam alanlarından oluşuyor. Yüzde 75’i sosyal donatı ve peyzaj alanlarına ayrılan projenin sosyal tesisleri içinde; kapalı havuz, sauna, buhar odası, fitness center, cafe, süs havuzları, koşu ve yürüyüş parkurları, çarşı otoparkı ve kapalı otopark yer alıyor. Blok zeminlerinde yer alan çarşı caddedeki mağazalar ise giyimden gıdaya, eczaneden markete, banka şubelerinden ATM’lere kadar tüm önemli ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde tasarlanacak.

 Elite Concept ulaşım maliyetleri ve zamandan tasarruf sağlıyor

Elite Concept ulaşım imkanları ile de yatırımcıların dikkatini çekiyor. E-5 karayoluna 1 dakikalık bir mesafede bulunan proje, Bağdat Caddesi’ne 6 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 5 dakika, Avrasya Tüneli’ne ve Harem Arabalı Vapur İskelesi’ne 8 dakika, Kadıköy vapur iskelesine, Moda sahiline ve Kalamış Marina’ya 10 dakika ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 20 dakikalık bir mesafede yer alıyor. Birçok eğitim kurumu, hastane ve alışveriş merkezine sadece birkaç dakikalık mesafede bulunuyor. Bu sayede hem ulaşım maliyetleri hem de zamandan büyük tasarruf sağlıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın