Erdoğan: 16 Nisan’da taş kesilecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen "Ordu Buluşması"na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “16 Nisan’dan sonra Türkiye terör örgütlerine ve onları kullanan güçlere karşı daha güçlü çıkacak. 16 Nisan’dan sonra Türkiye artık belirsizlik dönemleri yaşanmayacaktır. Türkiye’ye ihanet eden taş kesilir. Bu milletin ahını alanlar 16 Nisan’da taş kesilecek, sandığa gömülecektir” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen “Ordu Buluşması”na katıldı. Burada konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizler milletimize hizmet ederken birileri ülkemize tuzak kurmanın hesaplarını yapıyormuş. Türkiye’nin zayıf düştüğünü sanıp üzerimize sırtlanlar gibi saldırdılar. 15 Temmuz’da tarihimizin en ağır ihaneti ile karşılaştık” dedi. Erdoğan, şöyle konuştu:

HERKES SANDIĞA GİDECEK 

Pazar günü herkes sandığa gidecek, kimse ihmal etmeyecek. Arayacak, bulacak, sandığa götüreceksiniz. Ki eze eze gelelim. Batıya cevap olacak. Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan da bir vatanı kurtarır. Bir oy da yeri geldiğinde ülkenin geleceğini belirler.

11 bine yakın teröristi etkisiz hale getirdik. Bunların belini kıracağız. Bunları gömdük, gömüyoruz. Güneydoğu’da açtıkları çukurlara gömdük. Bu milleti bölemeyecekler, ezanlarımızı sustaramayacaklar.

AYAĞIMIZA ÇOK ÇELME TAKILDI

İçeriden ve dışarıdan ayağımıza çok çelme takıldı. Terör örgütlerini kazımak için her alanda büyük bir mücadele başlattık. FETÖ’yü, PKK’yı, DHKP-C’yi hedef alan mücadelede kimsenin gözünün yaşına bakmadık, bakmayacağız. Suriye’de de önemli bir operasyon başlattık. Fırat Kalkanı hakkımızı, hukukumuzu aradığımız bir operasyondur. Sahada olan Türkiye masaya daha güçlü oturma noktasına geldi. Kılıçdaroğlu sabah başka söylüyor, akşam başka söylüyor. Adeta bir yalan makinesi.

16 Nisan’dan sonra Türkiye terör örgütlerine ve onları kullanan güçlere karşı daha güçlü çıkacak. 16 Nisan’dan sonra Türkiye artık belirsizlik dönemleri yaşanmayacaktır.
Türkiye’ye ihanet eden taş kesilir. Bu milletin ahını alanlar 16 Nisan’da taş kesilecek, sandığa gömülecektir.

KILIÇDAROĞLU YAN GELİP YATMIŞ

Kılıçdaroğlu SGK Genel Müdürlüğü döneminde sadece yan gelip yatmış. Bunlardan bir şey olmaz. Ver beş koyunu, kaybeder gelir.

Ülkemiz içeride ve dışarıda birçok tehdit ile karşı karşıyadır. PYD ve DAEŞ vardı, bunları süpürmiz lazımdı. ÖSO ile beraber girdik. DAEŞ’i Cerablustan silip attık. El Raiden de attık. Dabık’a girdik, oradan da attık. El Bab’a indik, orayı da temizledik. Şimdi Münbiç’i konuşuyoruz. Kılıçdaroğlu soruyor ne işimiz var?. Ne işimizin olduğunu öğreneceksin, biraz daha sabret. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok ama mazlumun, bağdurun toprağını da kendisine teslim edeceğiz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Ne PYD’yi ne YPG’yi biz sınırlarımızda barındırmayız. Onlara oralarda devlet kurdurtmayız. Bunu da dünya alem bilsin.

BİRİLERİ HALA 18 MADDEYİ BİLMİYOR

15 Temmuz gecesi saat 03.30 gibi havalimanına indim. Bir vatandaşımız ‘Az önce VIP salonundan Kılıçdaroğlu geçti’ dedi. Kendisini Yenikapı’ya çağırdım. Önce reddetti, sonra katılabileceğini iletti. Bunun dünyasında birlik, beraberlik, dayanışma yok. Yenikapı ruhuna Binali Yıldırım, Sayın Bahçeli bu yolda yürüyoruz. Parlamento işi bitirdi, şimdi millet görevini yapacak. Birileri hala 18 maddeyi bilmiyor. Birileri muhtarlıkları, lokantaları kapatmaktan bahsediyor. Ey Kılıçdaroğlu biz başbakan olduğumuzda 36 bakan vardı, 25’e indirdik. Biz devlet nasıl yönetilir iyi biliriz.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.