Forum Çanakkale AVM Eylül 2014’te kapılarını açıyor

İstanbul, İzmir, Mersin, Denizli, Trabzon, Aydın, Ankara, Kapadokya ve Kayseri illerinde yer alan 10 Forum Alışveriş Merkezi'ni çatısı altında bulunduran ve 6 yeni proje geliştirmekte olan Multi Development Türkiye, Forum Çanakkale projesini Eylül 2014’de açmaya hazırlanıyor.

Multi Development Türkiye CEO'su Hulusi Belgü
Forum Çanakkale'yi anlattı

Belgü: "Çanakkale gelişime açık" Hollanda merkezli Multi Corporation’ın yüzde 100 iştiraki olan Multi Development Türkiye’nin CEO’su Hulusi Belgü, Çanakkale’de basına, yerel işletmelere, yatırımcılara yönelik yapılan toplantıda, önemli bir tarihi geçmişe sahip olan Çanakkale’nin ülkenin gelişime açık ve kendi ekonomisini üretebilen değerli şehirlerinden biri olduğunu ve Multi Development Türkiye olarak bu özel kente Forum Çanakkale ile katkı sağlayacak olmaktan dolayı duydukları heyecanı dile getirdi. Belgü, “Forum Alışveriş merkezlerinin en önemli özelliği, gittiği kentle bütünleşmesi. Her Forum Alışveriş Merkezi, bulunduğu kentin ekonomik, kültürel ve sosyal yaşamının bir parçası oluyor. Forum çatısı altında yerli ve yabancı markaları bir araya getirerek, yerel markaların büyümesine olanak tanıyor. Forum Alışveriş Merkezleri aslında bir güç birliği, yerel ile yaptığımız bir ekonomik büyüme işbirliğidir” dedi.

"Kente değer katacağız"

Multi’nin Avrupa ve Türkiye’de sektör lideri ve en büyük alışveriş merkezi geliştiricisi olduğuna dikkat çeken Hulusi Belgü, “Multi’nin bu büyüklüğünün nedeni, birlikte kazanma, büyüme stratejisidir. Multi Development Türkiye olarak biz de burada aynı stratejiyi devam ettiriyoruz. Amacımız gittiğimiz her yerde yerel halkla ve yerel girişimciyle el ele büyümek. Biz bu projeyi Çanakkale ve Çanakkaleli için hayata geçiriyoruz. Forum Çanakkale’de ulusal ve uluslararası markaların yanı sıra yüzde 70’ini Çanakkaleliler ile oluşturacağımız bir marka karmasına ağırlık vererek, yerel girişimcilerin büyümesine destek olmak hedefindeyiz. Forum Çanakkale geniş marka karması ve modern yüzü ile bölge ekonomisine ivme kazandıracak, kente değer katacak ve dahası şehir turizmine katkı sağlayacak bir proje” açıklamasında bulundu.

1500 kişiye istihdam

Multi Development Türkiye’nin Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Elazığ ve Çorum şehirlerinin de aralarında bulunduğu önümüzdeki yatırım dönemi projeleri içinde yer alan Forum Çanakkale’nin, kapılarını hedeflenen tarihte açmak için çalışmaların hızla sürdürüldüğünü kaydeden Hulusi Belgü, “95 milyon euro yatırım ile hayata geçireceğimiz Forum Çanakkale, yaklaşık 1.500 kişilik istihdam yaratırken, yan birimlerle kentin ekonomisinde önemli bir ivme yaratmayı hedefliyor” dedi. Diğer Forum Alışveriş Merkezlerinde olduğu gibi kent dokusuna uyumlu mimari detaylarla zenginleştirilen Forum Çanakkale, aynı zamanda alışveriş, yaşam ve eğlence merkezi olarak bölgedeki önemli yatırımlardan biri olacak. Forum Çanakkale, ulusal ve uluslararası en beğenilen markaların yer alacağı alışveriş alanları, supermarketi, yapı marketi, teknoloji mağazaları, yeme-içme noktaları ile Çanakkale’nin önemli buluşma noktalarından biri haline gelecek.

Marinaya komşu olacak

Mükemmel konumu ile kolay ulaşılabilirlilik sağlayan Forum Çanakkale, ziyaretçilerine 2 katta, 30 bin m2 kiralanabilir alanda, 100 mağazası ile hizmet verecek. Kentin en hızlı gelişen bölgesinde konumlanan ve marina projesi ile komşu olacak Forum Çanakkale, bölge turizmine de önemli katkılar sağlayacak.

Forum Çanakkale nerede?

Çanakkale merkezde eski Kanyak Fabrikası'nın yerine yapılacağı öğrenilen Forum Çanakkale, bölgede bulunan TANSAŞ ile de komşu olacak.
Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Forum Çanakkale

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıDap Yapı’dan Çağlayan’da bedava ofis!
  Sonraki yazıYalçıntepe Group’tan Kuzey Irak atağı
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın