Gayrimenkul satın alırken tapuda kötü sürprizlere dikkat

Uzun vadede en değerli yatırım aracı olarak bilinen gayrimenkule ilgi de artan proje sayısına paralel olarak artıyor. Birikimlerini gayrimenkul alarak değerlendirmek isteyen küçük yatırımcı bu süreçte çeşitli pürüzlerle karşılaşabiliyor. ERA Gayimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan da yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken bazı detaylara dikkat çekti. Özellikle birikimlerini mülke çevirmek isteyen küçük yatırımcıları, tapu aşamasında çok dikkatli olmaya davet eden Baygan, heyecana kapılarak düşünmeden, aceleci şekilde hareket edilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Uzmanlardan yardım alınması konusunda uyarılarda bulunan Baygan, sıkıntıların özellikle tapu aşamasında ortaya çıktığını kaydetti. Baygan, tapu aşamasına gelen ancak kötü sürprizlerle karşılaşan yatırımcı sayısının hiç de az olmadığını söyledi.

Birçok işlem geri dönüyor

Çalışmaları sırasında birçok tatsız olay ve şikayetle karşılaştıklarını anlatan Mustafa Baygan “Son yılların en doğru yatırım aracı gayrimenkul. Ancak burada çok önemli bir konu karşımıza çıkıyor. Birçok işlem, tapu aşamasında geri dönüyor. Bunun en büyük sebebi ise ön satış heyecanı ile yeterince araştırma yapılamadan, tapu dairelerine gidilmesi. Eksik evrak durumunun yanı sıra sahte nüfus cüzdanı, sahte beyanlar gibi durumlarla da karşılaşılıyor. Bu nedenle gayrimenkul ofislerindeki uzmanlardan yardım alınması yerinde olur” dedi.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıOfton İnşaat’ın yeni projesi Elysium Serenity Kandilli ilgi görüyor
  Sonraki yazıBalance Güneşli çalışma hayatına değer katacak
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın