İstanbul’da uygun fiyatlı konutların olduğu bölgeler

Gayrimenkul sektörünün lider şehirlerinden olan İstanbul'da konut fiyatları bölgelerin gelişmişlik düzeylerine oranla artış gösteriyor. Peki İstanbul'da uygun ücretli konutlara sahip olmak mümkün mü?

İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’nda Marmara Denizi’nin maviliğiyle bütünleşen konut projeleri uygun fırsatlarla sahiplerini bekliyor. Türkiye özellikle 2005 yılında başlayan büyük konut hamlesiyle yeniden yapılandırılıyor.

7 tepeli, güzelliği dillere destan, dünyanın incisi, boğaz ve Marmara Denizi manzarasına sahip İstanbul'da bu büyük dönüşümün merkez noktası haline geldi.

Ümraniye'den Kurtköy'e, Kartal'dan Beylikdüzü'ne, Maslak'tan Maltepe'ye kadar şehrin her yerinde inşaat çalışmaları sürüyor. Bir zamanların 'kuş uçmaz, kervan geçmez' denilen yerlerde artık birbirinden lüks ve manzaraya sahip konutlar mevcut.

Yüksek katlı daireler tercih sebebi

Özellikle yüksek yapı teknolojisinin gelişmesine paralel olarak merkezde arsa stokunun azalması dikey yapılaşmaya da olanak sunuyor.

İstanbul'da yüksek katlı projelerin belli bir katından sonra Marmara Denizi manzarası da seyredilebiliyor. Sahil bölgelerinin yanı sıra özellikle İstanbul'un yüksek bölgelerinde inşa edilen deniz gören projeler, Kartal, Beykoz, Pendik, Maltepe ve Beylikdüzü tarafına kendisini gösteriyor.

Birçok projede öne çıkan sosyal donatılar birbirine benzese de deniz, göl gibi doğal olan faktörler projenin değerini katlıyor. Özellikle kıyı şeridinde paha biçilemeyen dairelerin yer aldığı projelerden konut sahibi olamayanlar bu defa deniz manzaralı yüksek katlı projeleri tercih edebiliyor.

Manzaralı uygun fiyatlı konutlar

Lüks projelerde milyon dolarları bulan fiyatlarla satılan denize nazır konut projelerin olduğu İstanbul'da, daha hesaplı konutlara da rastlanabiliyor.

Örneğin Maltepe'de 1+0 deniz gören bir daireye 350 bin lira, Kartal'da 55 metrekare stüdyo daireye 300 bin lira, Beylikdüzü'nde 70 metrekare 1+1 daireye 250 bin lira verilerek sahip olunabilir.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazı450 dükkanın yarısını sattı
  Sonraki yazıEn aydınlık stadyum Vodafone Arena
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın