Kartal’a yatırım yapan kazanıyor

Anadolu yakasının önemli ilçelerinden olan Kartal’da yükselen yeni projeler yatırımcılara birçok fırsat sunuyor. Bulunduğu konum itibariyle birçok ulaşım alternatifine sahip olan Kartal, E5’in hemen yanıbaşında olmasının yanı sıra Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 km mesafede bulunuyor. İlçeden geçen metro ve demiryolu hattına ek olarak denizyolu ile de ulaşımın olması Kartal’ı ulaşım açısından eşsiz bir konuma getiriyor.

Metro ve Adliyenin gelmesi ilçenin gelişiminde büyük rol oynadı

Anadolu yakasında yaşam hızla Kartal yönüne doğru kayıyor. Kentsel dönüşüm projelerinin hızlanması, Adliye Sarayı ve metronun gelişiyle birlikte bambaşka bir çehreye bürünen Kartal, emlak sektörüne yatırım yapmak isteyenler için oldukça çekici bir konuma geldi. İlçenin hızla gelişmesi ve sanayi imkanlarının artmasıyla beraber gelir düzeyi ve istihdam da arttı. Ulaşımdaki alternatiflerin çokluğunun yanı sıra adliye, hastane, çok sayıda üniversiteye ev sahipliği yapan Kartal’da konut talebi de hızla yükseldi. Kartal son yıllarda ticari ve konut projelerinin Anadolu yakasındaki merkezi haline geldi.

Kartal genç nüfusun ilgisini çekiyor

Mentor Gayrimenkul Danışmanlık’tan gayrimenkul danışmanı Berta Halifa, Kartal’ın genç nüfusun büyük ilgisini çektiğini söyledi. Kartal’ın ulaşımdaki alternatiflerinin çokluğunun bunun başlıca nedeni olduğunu belirten Halifa, son yıllarda Türkiye’de çalışma şartlarının home-ofis konseptine doğru kaymasıyla Kartal’da çok sayıda genç çalışanın konut aradığını söyledi.

Yeni projeler daha revaçta

Kartal’da kentsel dönüşümle beraber birçok konut alternatifinin ortaya çıktığını hatırlatan Berta Halifa, konut yatırımı yapmayı düşünenlerin daha çok yeni projelere yönelmesi gerektiğini söyledi. Depremden sonra yapılan projelerin güvenilirlik açısından daha iyi olduğunu söyleyen Halifa, ofis veya konut farketmeksizin bölgeye yatırım yapmanın doğru bir hareket olacağı görüşünde.

Kira fiyatları bir senede yüzde 45 arttı

2014 yılında 1+1 tipi stüdyo dairelerin 900 TL civarında olan kiraları şu an ortalama 1300 TL dolaylarında. Projenin sosyal donatıları, metroya yakınlığına göre fiyatların daha da arttığını söyleyen Berta Halifa, kiralardaki artışın süreceğini düşünüyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıSuriye sınırına 911 kilometrelik duvar örülecek
  Sonraki yazıBölge bölge Başakşehir analizi
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın