Kentsel dönüşümün yeni durağı Malatya…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Malatya valisi Vasip Şahin ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti. AK Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık, Ömer Faruk Öz, Cemal Akın ve Ak Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi’nin de yer aldığı ziyarette, şu andaki projelerle birlikte yapılacak olan konut sayısının 20 bine ulaştığını açıkladı.

Bakan Erdoğan’dan Katı Atık Dönüşüm Tesisi’ne destek…

Malatya’da günlük 450 ton çöpün ortadan kaldırılması için düşünülen tesisin ihalesinin,  Haziran ayında biteceğini ve uygulanacak olan yeni yapılaşma projeleriyle Malatya’nın marka değerini artırıp modern bir şehir haline getirilmesi için çalışılacağını vurguladı. Bakan Bayraktar, “Bugüne kadar biz, Malatya’da ilçeleriyle birlikte 10 binin üzerinde konut yaptık. Ama elimizdeki  projelerle birlikte, bu 17 bine ve arkasından ise 20 bine çıkacak. Çok büyük bir rakam. Ayrıca enerjiyi savuran binaları yenilemek suretiyle, Malatyamızı güzel bir cepheye kavuşturmaktır.” dedi.

“TOKİ’yi de kollayacağız.”

Yeni hastane yapımı karşılığında TOKİ’ye devredilen iki hastaneden birisinin, Malatya’ya bırakılıp bırakılmayacağı sorusuna karşılık: ”Önemli olan halkın ihtiyaçlarıdır. Halkın talepleri doğrultusunda gereği ne ise bu doğrultuda adım atılır. Hep birbirimizin dengelerini korumak zorundayız. TOKİ’yi de kollayacağız, hazinemizi de kollayacağız. Halkın talepleri her şeyin önündedir. ” şeklinde açıklama yaptı.

Belediye Başkanı Çakır’dan proje için yeni bölge talepleri…

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kentsel Dönüşüm Projesi'nin,  uygulanması devam eden Beydağı ile birlikte çevreyolunun alt kısmındaki Taştepe, Beylerbaşı, ve Şehit Fevzi bölgesinde de uygulanması isteğinde bulundu. Ayrıca toplu taşıma sorununu ortadan kaldırabilmek adına Troleybüs Projesi için de destek verilmesini ve bunun yanı sıra şoför okulu olarak askeri alanın da Malatya Belediyesi’ne devredilmesini talep etti.

“568 proje bitme aşamasında.”

Bakan Bayraktar, 568 projenin bitmek üzere olduğunu, 3 bin 200 konutun ihalesinin Bu yıl 2 etap halinde yapılacağını belirterek: ”Bu 3 bin hak sahibine 4 bin 200 konut verilecek. Beydağı bölgesinde oturan hiçbir vatandaşımız, kardeşimiz, kesinlikle hiç bir yere gitmeyecek; hepsi kirada, evler bittikçe hepsi taşınacak. Taştepe bölgesinde de yine bir Kentsel Dönüşüm Projesi  hazırlıkları sürüyor. Arkasında Ahmet Yesevi Mahallesi var. Darende’de Kentsel Dönüşüm Projesi için talep var. Bunları adım adım yürüteceğiz” açıklamasını yaptı. (İHA)

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıPalmiye Park Renova projesi 135 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor
  Sonraki yazıTOBB’ un Zeytinburnu’ndaki “defineli” arsası için yoğun rekabet…
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın