Konut fiyatları yüzde 60 arttı

Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe bölgelerinden geçen yeni metro hattı ile özellikle ofis fonksiyonlarının yoğun olduğu Altunizade ve Ümraniye’de konut talebinin artması bekleniyor.

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe bölgelerinden geçen yeni metro hattının gayrimenkul piyasasını etkilediğini belirtti.

2012 yılı Mart ayında Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metro hattı çalışmalarının başlaması, Marmaray ve Avrasya Tüneli ile ulaşım bağlantılarının güçlendirilmesi, hat güzergahını konut geliştiricilerinin de tercih ettiği bölge haline getirdi. Metro hattı güzergahında incelemeler yapıldığında beklentiler ile birlikte, son üç yılda konut fiyatlarında ortalama yüzde 60 ile yüzde 70 civarında artış yaşandığı görülüyor.

Güzergahtaki seçenekler artacak

Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe bölgelerinden geçen hat ile birlikte özellikle ofis fonksiyonlarının yoğun olduğu Altunizade ve Ümraniye bölgesindeki konut talebinin artacağı düşünüldüğünü söyleyen Maya, “Bu bölgelerde çalışan beyaz yakalıların konut tercihini güzergah üzerinde yapabilme imkanı doğdu. Ümraniye bölgesinde çalışan bir kişinin konut alımında ilk tercihi Ümraniye ve çevresi iken, metro hattının tamamlanması ile birlikte Çekmeköy ve Sancaktepe’de de ev bakabilecek.” dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.