Konut satışlarındaki durgunluk seçimden sonra bitecek

Emlak sektörü temsilcileri, Temmuz ayında konut satışlarının bayram tatili, döviz kurlarındaki artış ve gayrimenkul fiyatlarındaki yükseliş gibi etkenlerle aylık bazda gerilemesinin geçici olduğunu belirterek, yıl sonunda satışların geçen yıla göre artabileceğini ifade ediyor.

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Ali Taylan, Temmuz ayında yaz ve bayram tatilinin üst üste gelmesi, döviz kurlarındaki artış ve konut fiyatlarının yükselmesi nedeniyle aylık bazda gerileme yaşanmış olmasına karşın piyasada çok ciddi bir sıkıntı tespit etmediklerini söyledi.

BEKLE VE GÖR STRATEJİSİ

Gayrimenkul Danışmanı Gülşah Gökçen Turan ise aylık bazdaki gerilemede vatandaşların erken seçim sonuçlanana kadar ellerindeki nakit parayı harcamama isteğinin etkili olduğunu belirtti. Turan, "Seçimlerin ardından döviz kurlarında ve faizlerde bir düşüş yaşanırsa o zaman satışların tekrar artması beklenebilir." diye konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıMakrom Yapı’nın 17 yöneticisi gözaltında!
  Sonraki yazıDKY On 2 Eylül’de görücüye çıkıyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın