Mega projeler tamamlanıyor, Türkiye’nin çehresi değişiyor

Karayolları Genel Müdürlüğü mega projelerini görücüye çıkartmaya hazırlanıyor. Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı öncesinde mega projelerle ilgili açıklamalarda bulunan Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, “Türk müteahhitlik sektörü Balkanlardan Orta Asya’ya, Rusya’dan Ortadoğu ve Afrika’ya kadar 5 kıtada, 100 ülkede toplam tutarı 242 milyar dolara ulaşan yaklaşık 7 bin proje hayata geçirdi. 250 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip olan sektör, 2015 yılında da yeni projeler hayata geçirmeye devam etti. 2015 sonu itibarıyla toplam 156 adet köprünün yapımı tamamlanmış, 481 adet köprünün çalışmaları ise sürdürülüyor olacak. Ayrıca 44 adet tünel tamamlanırken 96 adet tünelin yapımı devam ediyor.” diye konuştu.

Mega projeler Ankara'da tanıtılacak

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün teknik desteği ile Yollar Türk Milli Komitesi tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı, 26-28 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara Congresium’da gerçekleşecek.

"Türkiye'nin dev projeleri" olarak adlandırılan ve dünya sıralamalarında ilk beş içinde yer alan ‘asma köprü’, ‘gergin eğik kablo askılı köprü’, ‘özel betonarme ve çelik köprü’, ‘viyadük ve tünel’ projeleri, değişik sistem kurgulamalarına göre ve buna uygun metodolojilerle özel makina, malzeme, ekipman ve teçhizat kullanımı ile gerçekleştiriliyor. Mega projelerin tanıtılacağı Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nın ulusal ve uluslararası proje uygulayıcıları ile sektörün diğer ilgili paydaşları olan üretici, imalatçı ve tedarikçilerini bir araya getireceğini söyleyen İsmail Kartal, bu organizasyonun Türkiye’nin önünü açacak bir nitelik taşıdığını da belirtti.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.