Nevbahar Üsküdar en düşük vade oranıyla seferberliğe katıldı

Nevbahar Üsküdar projesinde vade oranını yüzde 0.56’ya çeken Kalyon Gayrimenkul, projedeki bahçeli ve teraslı evlerin satışına başladı.

NevÇarşı

Kalyon Holding’in gayrimenkul sektöründeki şirketi Kalyon Gayrimenkul, markalı konut sektöründeki yatırımlarını sürdürüyor. Bunlardan ilki olan Nevbahar Üsküdar projesinin lansmanını yaklaşık 8 ay önce gerçekleştiren şirket, gayrimenkul sektöründeki seferberlik hamlesine en iddialı vade oranını sunarak destek veriyor. Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu konuyla ilgili, “Kamu bankalarının ve Emlak Konut GYO’nun öncülüğünde hayata geçen destek paketleri gayrimenkul sektöründe ciddi bir hareketlilik yaşanmasını sağladı. Kalyon Gayrimenkul olarak biz de bu seferberliğe tüm gücümüzle destek veriyoruz” açıklamalarını yaptı.

Türkiye salgın sürecini çok iyi yönetti

Koronavirüs (KOVID-19) salgınının tüm dünyada ciddi makas değişikliklerine yol açtığını hatırlatan Mehmet Kalyoncu, “Türkiye, pandemiyle mücadelenin en başarılı örneklerinden birini sergiledi. Özellikle Türkiye’nin sağlık altyapısının ne kadar güçlü olduğunu; sağlık yatırımların ne kadar önemli olduğunu hep birlikte gördük. En az sağlık politikaları kadar önemli olan bir başka konu da ekonomide sürekliliğinin sağlanmasıydı. Sürecin ilk gününden itibaren Türkiye, bütün sektörlerin analizini yaparak, hızlı ve etkin çözümlerle bu salgının olumsuz etkilerini sınırlandırmak için canla başla mücadele etti. Bu konuda ekonomi yönetimimiz çok ciddi bir başarıya imza attı” diye konuştu.

Kalyon Gayrimenkul’ün markalı konut sektöründeki ilk projesi Nevbahar Üsküdar’ı bundan yaklaşık 8 ay önce lanse ettiklerini hatırlatan Mehmet Kalyoncu, “Bu pandemi sürecinde, üzerinde en fazla konuşulan sektörlerden biri de gayrimenkul oldu. Bunu aslında her zaman söylüyoruz; Türkiye’de konut tarafında hiçbir zaman bir talep sorunu olmadı. Gayrimenkul alıcısı hiçbir zaman alım iştahını kaybetmedi. Sadece bir talep ertelemesi dönemi yaşadık. Şu an da ekonomi tabiriyle ‘ertelenmiş taleplerin’ devreye girdiği bir süreçteyiz. Özellikle kamu bankalarının destek paketleri ve Emlak Konut GYO’nun son kampanyası, sektöre müthiş bir ivme getirdi” dedi.

Nevbahar Üsküdar’ın bu seferberliğe tam destek verdiğinin altını çizen Kalyoncu, “Bugün piyasaya baktığımızda, tüketiciye en düşük vade oranını sunan markalı konut üreticileri arasında Kalyon Gayrimenkul olarak biz varız. 120 ayda vade oranımızı, 1 milyon TL’ye kadar olan tutar için yüzde 0,56’ya kadar çektik. 1 milyon TL’nin üzerinde ise yine sektör ortalamasının 30 baz puan altında, yüzde 0,66’lık bir vade oranı sunuyoruz. Bunun yanında dileyen  müşterilerimiz de 750 bin TL’ye kadar yüzde 0.64, 12 ay ödemesiz vade farkını kullanabiliyor” açıklamasını yaptı.

Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu
Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu

Konut alan altı ay içinde taşınacak

Lansmanın üzerinden kısa süre geçmiş olmasına rağmen satışların çok iyi gittiğini de hatırlatan Kalyoncu, “İlginin son derece yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en büyük nedenlerinden biri de Nevbahar Üsküdar’da teslim tarihinin çok yakın olması. Altı ay içinde, yani Aralık 2020’de daireleri teslim edeceğiz. Bugün bu cazip kampanyalarla evini alanlar, dilerlerse satın aldıkları evin taksiti daha başlamadan evlerinde oturabilecek” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Bugün piyasada konuşulan önemli bir konu da fiyatlarda yaşanan zam durumu… Tabi ki inşaat maliyetlerinde son yıllarda yaşanan artış konut geliştiricileri tarafından satış fiyatlarına yansıtılamadı. Bunun sürdürülebilir olmadığı zaten herkesin malumuydu. Fakat planlanan bir fiyat artışı politikası dışında ‘fırsattan istifade’ diye düşünülerek yapılan makul olmayan zamlar kabul edilemez. Konut kredi paketleri açıklandıktan sonra satış ofisimizde ciddi bir hareketlilik oluştu. İlk gelenler biraz çekinerek “Zam yaptınız mı” diye sorarak geldi. Bu süreçte faizler düştü, kredi paketleri açıklandı diye asla zam yapma fırsatçılığı yapmadık. Fiyatı gören de “Evet zam yapmamışsınız” diyerek teşekkür edip sonra ilgilendiği daireyi incelemeye başladı. Detay bir bilgiyi de bu vesileyle paylaşayım: Nevbahar Üsküdar projemizde en son fiyat artışı ocakta yapılmıştı.”

Nevçarşı Ofisleri

Mehmet Kalyoncu’nun da büyüdüğü semt olan Üsküdar, eski ile yeninin buluşma, kaynaşma noktası. Komşuluk ilişkilerinin, dostlukların çok önemli olduğu bir semt. Semtin bu dokusunun ev alan tüketicilerin profiline de yansıdığını aktaran Kalyoncu, “Satın alanların çok önemli bir kısmı, bu daireleri yatırım için değil, yaşamak için tercih ediyor. Hatta yatırım amaçlı daire satın almak için gelenler Nevbahar’da yaşama kararı alıyorlar. Projedeki yabancıya satışımız da yaklaşık yüzde 10 seviyesinde. Kalyon Holding olarak bir karar aldık. Bu vesileyle, Holding merkezimizi, Kavacık’tan Üsküdar’a; Nevçarşı ofislerine taşıyacağımızı da ilk kez burada sizlere söylemek istiyorum” şeklinde konuştu.

4 farklı konut bloku, kiralanabilir alanı 30 bin metrekareyi bulan Nevçarşı isimli çarşı alanı, modern meydan düzenlemesi, konut rekreasyon alanları ve çocuk parklarından oluşan Nevbahar Üsküdar Projesi’nde, büyüklükleri 105 metrekare ile 665 metrekare arasında değişen 2+1 dairelerden 5+2 penthouse’lara farklı tipte toplam 169 konut yer alıyor. Projedeki daireler, akıllı ev konseptiyle, evlerdeki elektrikli ve elektronik sistemleri uzaktan kontrol edebilme olanağı sunuyor. Tüm bunlara ek olarak, pandemi süreciyle birlikte evlerde geçirilen zamandaki artışla birlikte tüketicilerin konutlarındaki açık alan ihtiyacı da yükselmiş durumda. Bu durum Nevbahar Projesi içindeki bahçeli ve teraslı evlere talebi de artırıyor. 25 ila 150 metrekare arasında terasa sahip bu daireler, pandemi sonrası dönemin gayrimenkul anlayışının da tüm gereklerini de bünyesinde barındırıyor.

Nevbahar Üsküdar projesinin en önemli unsurlarından Nevçarşı’da gelinen son süreç hakkında bilgiler aktaran Kalyon Gayrimenkul Genel Müdürü Çağın Işıkdağ ise, “Nevçarşı’da zaten birkaç marka hizmet vermeye başladı. Perakende sektörü hareketlendikçe yeni kiralama talepleri de geliyor. Eylül ayının başında en az yüzde 85 dolulukla açmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Beykoz’da yeni proje

Kalyon Gayrimenkul, markalı konut sektöründeki yatırımlarını Nevbahar Üsküdar’dan sonra da şimdi yeni bir yatırımla sürdürmeyi hedefliyor.  “Kalyon Gayrimenkul olarak insanların hayatlarına dokunmaktan ve 3T olarak ifade ettiğimiz tabiat, tasarım ve teknoloji ekseninde değer yaratan projeler üretmekten büyük bir keyif aldık” diyen Mehmet Kalyoncu, “Bizim için gayrimenkul geliştirmek sadece beton çimento ve demir kullanarak bina yapmaktan ibaret değil. İnsanların mutlu olacakları ruha sahip yaşam alanları üretmeye devam edeceğiz. Bu sektörde ve Türkiye’nin kentleşme sürecinin geleceğinde biz olmazsak, içimiz rahat etmez” diye ekledi.

Bu kapsamda şirketin yeni yatırımının adresi ise Beykoz olacak. Bu yeni yatırımla ilgili bilgileri de ilk kez paylaşan Kalyoncu, “Üsküdar’da prensiplerimize uygun olarak, Beykoz’un semt dokusuna uygun karma bir proje planlıyoruz. Beykoz’la ilgili çalışmalarımıza başladık. Hedefimiz 2021’in ikinci çeyreği itibarıyla ön satışa başlamak” ifadelerini kullandı.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.