Orta gelirliye uzun vadeli ve düşük faizli kredi müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı yeni destek paketinde orta gelirliyi ev sahibi yapacak olan düşük faizli krediler dikkat çekti.  

Kredi paketi

Pandeminin ekonomiye etkilerini azaltma amacıyla bugüne kadar 260 milyar liralık destek paketi açıklayan Hazine ve Maliye Bakanlığı, normalleşme süreci için de çalışmalar yaptı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak normalleşme süreci için üzerinde çalıştıkları yeni destek paketlerini açıkladı. Vatandaşların çeyizden tatile kadar birçok alandaki ihtiyaçlarını karşılamak için finansman sağlanacak. Orta gelirliyi ev sahibi yapmak için düşük faizli konut kredileri de devreye alınacak.

Vatandaşların hemen hemen her alandaki ihtiyaçları için uygun maliyet ve vadeyle kaynak sağlayacak olan kredi paketi aynı zamanda yerli üretimi desteklemeyi hedefliyor. Kamu bankalarının yürüttüğü çalışmalar kapsamında düşük maliyetli krediler, mobilya, elektronik ürünler, beyaz eşya, ev tekstili, bisiklet-motosiklet, çeyizlik eşya sektörleri için verilecek. Böylece hem vatandaşın sosyal ihtiyaçları uygun maliyetlerle finanse edilecek hem de bu sektörler desteklenmiş olacak. Turizm için de paketler hazırlanıyor. Yaş gruplarına özel tatil kredileri sağlanacak. Kredi, çalışanlar ve emekliler için ayrı koşullarda olacak. Emeklilere tatil ve seyahat için daha uygun maliyetli kredi verilecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak

Kamu bankalarının açıklaması bekleniyor

Kamu bankaları, uzun vadeli konut kredisi verecek. Konut kredisinde bugüne kadar uygulanan en düşük faiz oranının geçerli olacağı bir paket hazırlandı. Orta gelir grubuna uzun vadede ve tarihi düşük maliyetlerle konut kredisi sağlanacak. (Sabah)

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.