PİYASALAR FED’İN KARARI ile RAHAT BİR NEFES ALDI

ugurdumankaya

A19 Eylül 2013, İstanbul- FED’in beklenmedik bir şekilde tahvil alım programında değişikliğe gitmeyip tahvil alımını aylık 85 milyar dolarda tutması kararının ardından dolar son üç ayın en düşük seviyesine gerilerken altın son sekiz ayın en yüksek değerine ulaştı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya şunları söyledi: “FED’in piyasada beklenilenin aksine parasal genişlemeyi azaltma hamlesinde bulunmaması piyasalara bayram havası yaşattı. Küresel piyasalar likidite açısından yaklaşık 6 ay daha zaman kazandı. FED’in bu açıklaması sonrası inşaat sektörü de önemli ölçüde rahatladı. İnşaat sektörü Türkiye’nin lokomotif sektörüdür. Dolardaki belirsizlik bugün Türkiye’de faaliyet gösteren beyaz eşya, mobilya, ev tekstili vb. birçok sektörü etkilemekteydi. Dolardaki belirsizliğin kısa vadede de olsa sona ermesi, inşaat sektörünün iş hacminde büyüme yaratacaktır. Bu büyüme ile doğru orantılı olarak yukarıda bahsettiğim sektörlerde büyüme gösterecektir. FED’in bu hamlesi bize para piyasalarında bir nebze de olsa daralma yaşanacağını ama beklenilenin aksine kriz olarak adlandırılabilecek bir durumun yaşanmayacağının sinyallerini veriyor”dedi.

Dumankaya İnşaat 1963 yılında ‘’Kente kimlik katan yaşam alanları kazandırmak’’ misyonuyla yola çıkan Dumankaya Grubu bugün başta inşaat sektörü olmak üzere üzere otomotiv, rent a car, sigorta ve PVC kapı pencere üretimi alanında hizmet veren bir şirketler topluluğuna dönüşmüştür. Yarım asırlık tecrübesiyle güçlü işbirlikleri, nitelikli insan kaynağı ve yenilikçi yaklaşımıyla olağanüstü projelere imza atan Dumankaya İnşaat, Türkiye’nin en çok tercih edilen 5 yaşam alanı geliştirici şirketinden birisi olma özelliğinin sorumluluğuyla kalitesinden asla ödün vermiyor. www.dumankaya.com

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıADANUSPARK’IN FIRSAT KAMPANYASINDA SON GÜN 15 EYLÜL
  Sonraki yazıElit Bir Yaşamda Son 20 Daire!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın