Taksim Camisi yapılacak!

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Taksim Camisi projesinin daha önce de gündeme gelmesine rağmen mahkeme kararı ile iptal edildiğini ancak daha sonra yapılan itirazda Danıştay’ın Beyoğlu Belediyesi’ni haklı bulduğunu belirterek, yeni planların gündeme gelmesi le birlikte Taksim Camisi projesinin de hayata geçirileceğini söyledi. Taksim Meydanı’nda bir kilise ile bir de cami yeri olduğunu belirten Demircan, cami yerine cami yapılmasının çok doğal olduğunu, Taksim’de bir camiye ihtiyaç duyulduğunu bu sebeple en kısa zamanda ruhsatın verilip inşaat çalımalarının da başlatılacağını söyledi.

Öte yandan Demircan, tartışmalı Topçu Kışlası projesi için Taksim’in realitesi olduğunu, ortasında bir bahçe bulunduğunu ve kışlanın tam olarak yıkılmadığı için söz konusu parka giriş çıkışlarda merdiven inilip çıkıldığını belirtti. Söz konusu merdivenlerin altının biraz kazılması halinde ortaya bir de kat çıkacağını belirten Demircan, söz konusu alanda hangi fonksiyonun olacağının konuşularak belirleneceğini söyledi.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıBulvar İstanbul 3+1 örnek daire
  Sonraki yazıAntik kent artık yok!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın