İşte İstanbul’da en çok prim yapması beklenen bölgeler!

İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, İstanbul ve Anadolu'da Gayrimenkul yatırımında öne çıkacak noktaları değerlendirdi.  İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes "Herkes İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'ne, Bodrum'a, Çeşme'ye daha kısa sürede ulaşmayı mümkün kılacak proje olarak bakıyor ancak asıl etkileri görülemiyor" diyerek söze girdi

Turgay Tanes'e göre İstanbul'da en hızlı ve hatrı sayılır oranda prim yapma ihtimali en yüksek bölge Tuzla'dan başlıyor, Kartal ve Maltepe'yi de içine alıyor. Şu an ortalamada 2 bin 500- 3 bin TL olan metrekare fiyatlarının çok hızlı bir şekilde yukarı gitme ihtimali var. Kuşkusuz bunu tetikleyecek en önemli gelişme Körfez Geçiş Projesi olacak. Ancak tek sebep o değil. Turgay Tanes, neden bu bölgenin öne çıkacağını madde madde sıraladı. Hepsi de makul, kimsenin itiraz edemeyeceği gerekçeler:

Ulaşım kolay

Bölgenin, hem deniz bağlantısı hem de raylı sistem bağlantısı var. TEM ve D100 karayolu ile direkt bağlantısı var.konuthaberleri.com

Marina etkisi

Cami Mahallesi'nde inşa edilen Tuzla Marina projesi, ilçeyi gelişim grafiğinde üst noktaya taşıyor. Türkiye'nin en büyük marinalarından biri olan Tuzla Marinası, alışveriş merkezleri, tema parkları, otelleri ve binlerce deniz canlısını içinde barındıracak akvaryumu ile cazibe merkezi olacak.

Aydos Ormanları

Tıpkı Belgrad Ormanları gibi dizayn edildiği takdirde bölgenin, nefes alma bölgesi olmaya aday.

Uzun sahil şeridi 

Tuzla ve Kartal bölgesi ve özellikle sahil şeridi, yapılan bir araştırmaya göre İstanbul'un en güvenli noktaları. Burada gece geç vakitlere kadar zaman geçirmek, spor yapmak, bisiklete binmek ya da yürüyüş yapmak mümkün.

Yerel yönetim etkisi

Kartal Belediyesi'nin yaptığı çalışmalar bölgede inşaat projesi yürütenlerce de takdir ediliyor. Hatta tüm tarafların bir araya geldiği platform da var. Kartal'ın ve civar bölgenin geleceği bu platformda tartışılıyor, yeni projelerle gelişim nasıl desteklenebilir, bunun yol haritaları çıkarılıyor.

İstanbul Finans Merkezi

Ataşehir daha önce keşfedildi ve orada zaten gayrimenkul fiyatları gidebileceği yere gitti. Bölge cazibe merkezi olduğunda daha ulaşılabilir fiyatlı çevre noktalar prim yapacak.

Körfez Geçiş Köprüsü

Belki de bölgenin tüm çehresini değiştirecek proje. Turgay Tanes köprünün devreye girmesi ile bölgede hayatın nasıl değişeceğini şu sözlerle özetliyor: "Bursa'da bir fabrikada çalışan kişi ailesi ile İstanbul'da oturmak, çocuğunu burada bir okula göndermek isterse çok rahatlıkla Tuzla'da, Kartal'da oturabilecek. Ya da Tuzla Tersane'de çalışan bir beyaz yakalı mühendis, çiftlik hayatı yaşamak isterse Orhangazi'den kendine bir çiftlik evi alabilecek. Köprü, sadece bu bölgenin değil, tüm Kuzey Marmara'nın şeklini değiştirecek.

İzmir de gözde olacak

Turgay Tanes'in Anadolu'daki cazibe merkezi favorisi ise İzmir. İstanbul'un gelişimde yükü tek başına çekemeyeceğini kaydeden Turgay Tanes, ikinci bir çekim merkezine ihtiyaç olduğunu, buna en güçlü adayın da İzmir olduğunu söylüyor. Turgay Tanes "Sırtını bereketli tarım arazilerine, kuzeyini ve güneyini mavi bayraklı denize ve tarihe vermiş olan İzmir, nitelikli insan altyapısı ile gelişmeye çok müsait" diyor

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıMarmaray’a entegre edilecek yeni hatların açılış tarihi belli oldu!
  Sonraki yazıBu projede peşinat ödemesi teslimde yapılıyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın