Tepe İnşaat’tan: bina tamamlama sigortası  

Tepe İnşaat, Tepe Aura projesinde hayata geçiridiği ‘bina tamamlama sigortasını’ kentsel dönüşüm projelerine taşımaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin ilk bina tamamlama sigortasını Tepe Aura projesinde yaptırdıklarını söyleyen Tepe İnşaat Genel Müdürü Kemal Atila Oğuz, ‘’2013 yılında yasalaşan bina tamamlama sigortasının daha önce yapılmış bir uygulama örneği olmamıştı. 98 konutluk projemiz Tepe Aura’da uygulayarak sektöre öncülük ediyoruz. Yakın dönemde İstanbul içerisinde hayata geçirmeyi hedeflediğimiz iki büyük kentsel dönüşüm projesi var. Bu projelerde müşterilerimizin yanısıra maliklerimize de bina tamamlama sigortasını sunmak arzusundayız’’ dedi.

İlk 50 şirket arasında

Kentsel dönüşümün ülke için oldukça önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Oğuz: ”Kentsel dönüşüm projelerinde bina tamamlama sigortasının hayata geçmesiyle hak sahipleri güvence altına alınacak ve bu sigortayı sunan firmalarla gönül rahatlığıyla sözleşme yapabilecekler. Böylelikle kentsel dönüşümün önündeki önemli engellerden biri daha kaldırılmış olacak. Tepe İnşaat olarak öz kaynak sıralamasında ülkemizin ilk 50 şirketi içerisinde yer alıyoruz. Dolayısıyla piyasa koşullarından etkilenmeden projelerimizi zamanında tamamlamak için yeterince öz kaynağa sahibiz ancak bina tamamlama sigortasının sektöre duyulan güveni tahsis etmesi ve daha da önemlisi ülkemizin en büyük sorunu olan kentsel dönüşümün önünün açılması bakımından son derece önemli buluyoruz’’ diye konuştu. Sözlerini sürdüren Oğuz, “İstanbul’da Beşiktaş’ta iki yeni proje hazırlığındayız. Bu projeler için de toplamda 450 Milyon Dolar yatırım tutarı öngörümüz bulunuyor. Bina tamamlama sigortasını burada gerçekleştireceğimiz projelerimizde de uygulayarak sektörde yine bir ilke imza atmak istiyoruz.” dedi.

Tüm evler 160 yıllık meşe ağacına göre konumlandı

Şehrin kalabalığının, gürültüsünün, stresinin uğramadığı Tepe Aura 3. köprü bağlantısının hemen yanındaki konumu ile şehre yakın bir noktada yer alıyor. Toplamda 98 konutun yer aldığı Tepe Aura, yüksek tavan yapısı ile villa konforu ve ferahlığını daireye taşıyor. Merkezindeki 160 yıllık dev meşe ağacının büyük bir hassasiyet ile korunduğu Tepe Aura’da tüm evler bu ağaca göre, onun etrafında onun enerjisinden ve dinginliğinden faydalanmak üzere konumlandırdı. Projedeki tüm evler 3’er kat olarak meşe ağacını geçmeyecek ve birbirinin manzarasını kesmeyecek şekilde özenle tasarlandı. 16 bin metrekarelik arsa üzerinde inşa edilen ve 3’er katlı 16 bloktan oluşan Tepe Aura’da alanları; 106 metrekare ile 199 metrekare arasında değişiklik gösteren 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerinde bahçeli, teraslı ve dubleks plan seçenekleri bulunuyor.

Farklı dekorasyon seçenekleri

Müşterilerine 3 farklı dekorasyon seçeneği de sunan Tepe Aura’da daireler akıllı ev ve güvenlik sistemleri gibi teknolojik özelliklerle donatılıyor. Her aşamasında dünya standartlarında çevre duyarlılığının ele alındığı Leed Gold adayı olan Tepe Aura’da ayrıca yüzme havuzu ve sosyal tesislerle birlikte farklı alanlarda çocuklar için oyun üniteleri de olacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın