Türk Lübnan ortaklığı Alya Grandis’te lansmana özel fırsat

Türk-Lübnan ortaklı Boss4 İnşaat şirketi ilk projesi için Beylikdüzü’nü seçti.

Türk-Lübnan ortaklı Boss4 Gayrimenkul İnşaat San. Dış Tic. A.Ş. gayrimenkul sektörüne Alya Grandis projesi ile merhaba dedi.  İstanbul Beylikdüzü’nde prestij caddesi Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde inşa edilen Alya Grandis, yatay mimarisi, katta villa keyfi sunması, garden house daireleri ile bölgenin marka değerini yükseltmeye aday gösterililiyor. ‘Yaşaması ayrıcalıklı, yarınları kazançlı’ sloganıyla satışa çıkartılan Alya Grandis’teki konutların yüzde 17’si ön satış döneminde sahibini buldu. Ortalama metrekare fiyatı 4 bin TL seviyesinde açıklanan Alya Grandis’te satılacak ilk 20 konut için lansmana özel ayrıcalıklar da sunuluyor.

İnovatif yaklaşım ve kalite

Ortakları arasında inşaat, tekstil, moda ve kimya alanlarında faaliyet gösteren, Türkiye’nin önde gelen sanayicilerinden Akkuş Grubun da bulunduğu Boss4 Gayrimenkul İnşaat şirketi yöneticileri, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında gayrimenkul editörleri ile bir araya geldi. Shangri_La Bosphorus Oteli’nde düzenlenen toplantıya; Boss4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. Kurucu Ortağı Abdülkadir Akkuş, Boss4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. Kurucu Ortağı Ahmet El Khatip,  Boss4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. CEO’su Dr. Abdullah Demir, Alya Grandis Satış ve Pazarlama Koordinatörü Hakan Sabbağ, mimar Hakan Saçık ve Boss4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. Yöneticilerinden Vali Mehmet Türkoğlu katıldı. Toplantıda şirketin 100 milyon TL büyüklüğe sahip butik konut projesi Alya Grandis hakkındaki detaylar paylaşıldı.

Lübnanlı yatırımcı grubu Westanbul ile ortaklık

Basın toplantısında konuşan Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, Akkuş Gayrimenkul olarak 4 yıldır inovatif yaklaşım ve kalite anlayışı ile Beylikdüzü bölgesinde Alya adı altında tercih edilen bir marka değeri oluşturduklarını söyledi.  Alya markasıyla bugüne kadar 3 ayrı konut projesi yaptıklarını ifade eden Abdülkadir Akkuş, 4. projede ise yollarının Lübnanlı yatırımcı grubu Westanbul ile kesiştiğini açıkladı. Akkuş “Sayın Ahmet El Khatip ve ekibi İstanbul’da yaptıkları araştırmalarda bizim projelerimizi inceleme imkanı bulmuşlar. İstanbul’da geliştirmek istedikleri gayrimenkul projesi için aradıkları nitelikleri Alya’da ve Akkuş Grup’ta buldular. Birlikte yeni projeler geliştirme kararı almamızın ardından Boss4 Gayrimenkul İnşaat adı altında yeni bir şirket kurarak harekete geçtik” dedi.

Sektöre yeni yatırımcı

25 yıldır tekstil ihracatı ile ülkeye döviz kazandırırken, bugün yabancı ortakları sayesinde ulaşacakları hedef kitleleri ile gayrimenkul sektöründe de ihracat yapmış olacaklarını anlatan Abdülkadir Akkuş, “Bugün lansman süreci başlayan Alya Grandis, bu ortaklığın ilk konut projesi olarak satışa çıkıyor. Önümüzdeki dönemde farklı ortak projelerimiz olacak. Sektöre yeni bir yatırımcı grubunu kazandırmış olmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.

Kanal İstanbul çalışanlarının alternatifi

Akkuş, İstanbul’un kira dönüşleri ile yatırımların en kısa sürede amorti edildiği Beylikdüzü ilçesinin Kanal İstanbul projesiyle birlikte öneminin daha da artacağını anlattı. Akkuş, “Detayları açıklanan dev proje Kanal İstanbul’da öncelik su yolu yani kanal olacak. Bu süreçte inşaa aşamasında 5 bin, inşaat sonrası bin kişiye istihdam sağlanacak. Kanal istihdamına yönelik yakın çevre tercihlerinde kira ve satın alım tercihleri yakın bölgelere yönelecek. Kanal/su yolu sonrası yaşanacak çevresel gelişimler planlandığında oluşacak yerleşim alanlarının planlanarak sürece dahil olması 5-10 yıllık zaman alacaktır” dedi.

Bölgenin yükselen ve parlayan yıldızı

Akkuş İnşaat olarak bugüne kadar yatay mimari örnekleri sergilediklerini anlatan Akkuş, yatay mimari ile birlikte İstanbul’daki değersel yükselişlerin daha hızlı olacağını belirterek “Kısıtlı imar hem arsa değerini hem de konut değerini artıracaktır”dedi. Proje hakkında bilgi veren Alya Grandis Satış ve Pazarlama Koordinatörü Hakan Sabbağ, bölgenin ‘parlayan ve yükselen’ yıldızı olmaya hazırlanan Alya Grandis projesinin yıldızların keşfi gibi yaklaşık 4 yıllık; bilgi, tecrübe, konut kullanım alışkanlıkları, hedef kitle yaşam tercihleri ve talepleri araştırılarak geliştirildiğini söyledi.

Konfor ve doğa bir arada

Alya Penta projesinin hemen yanındaki arazide inşaatına başlanan Alya Grandis’te katta villa konforunu getiren farklı konut tiplerine yer verildiğini anlatan Hakan Sabbağ “Projede ayrıca peyzaj dokusunda 100 metrekare 3+1 tipinde Gardenhouse dairelerin yanı sıra üst katlarda ise 6+2 ve 7+2 çatı dubleksler bulunuyor” dedi.

Eğitim kurumlarına yakınlık

Alya Grandis’in 8 ayrı prestijli okula komşu bir lokasyonda yer aldığını hatırlatan Hakan Sabbağ, bunun TEOG sistemi yerine getirilen adrese dayalı kayıt sistemi nedeniyle çocuklu ailelerin ilgisini çektiğini söyledi. Hakan Sabbağ “Alya Grandis’in ayrıcalıklı bir komşusu daha var. İstanbul’un en büyük kent içi parklarından biri olan Yaşam Vadisi’nin yeni etapları da hayata geçtikçe bu park denize kadar uzanacak. Bölgedeki canlılığı artırmada önemli potansiyeli olan bu parka sadece birkaç kilometre mesafede yer alıyoruz” dedi. Hakan Sabbağ, bölgeye metronun da 2020 yılında gelmesinin planlandığını açıkladı.

Dört Cepheli daireler

Projenin İstanbul’da bugünlerde önemi daha da anlaşılan yatay mimari üzerine tasarlandığını anlatan Mimar Hakan Saçık, Alya Grandis’te içe dönük mimari kurgulandığını söyledi. Mimar Hakan Saçık “Bütün yaşam alanları ve balkonlar içe bakıyor. İnsanlar çocuklarını oynarken izliyor, havuzu görüyor. Her katta tek komşuya sahipler. Bu açıdan sakin bir yaşam vaad ediyor. En büyük fark, 170 metrekareyi bulan büyük metrekareli daireler. Bahçe katlarında 30 metrekare bahçe terasları var. Her dairede en az iki balkon var. Daireler üç hatta dört cepheli. En büyük fark bu. U şeklinde tasarlanan balkonlar, salon ve mutfağa hitap ediyor. Sabah ve akşam meltemlerini almak için kuzey ve güney akslarımızı boş bıraktık. Burası rüzgar alan bir bölge, biz bunu doğal havalandırmaya dönüştürdük. Dairelerde cephelerin çok olması nedeniyle karanlık cephe yok. Gün içinde bir cephe mutlaka güneşi yakalıyor” dedi.

Aile yaşamı ve güvenlik

Aile yaşamına önem veren ve güvenliğin ön planda tutulduğu Alya Grandis’te toplam 10 blokta, 100 konut ve 8 ticari ünite bulunacak. İçe dönük yaşam felsefesi içinde kendi kendine yetebilen sosyal-sportif alanlara sahip olan projede, kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, sauna ve kapalı otopark yer alacak. 2 yıl sonra teslim edilmesi planlanan projede fiyatlar lansman dönemine özel olarak, 520 bin TL’den başlangıç gösteriyor.  Ortalama metrekare fiyatı 4 bin TL seviyesinde bulunan projede, lansman döneminde ilk 20 konut için yüzde 15 peşinat, kalanı 36 ay vade farksız taksitlendirme seçeneği sunulacak.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.