TOKİ’den 9 Bin Konut İhalesi

TOKİ, konut ihalelerini hızlandırdı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, FETÖ darbe girişiminden sonra ülkenin geleceği için çalışmalara hız verdiklerini belirtti. 

TOKİ Başkanı Turan, sektörün öncü kuruluşu olarak üzerine düşen görevi yapacaklarını belirterek, “15 Temmuz darbe girişiminden sonra vitesi yükselttik, 5 bin 613 konutun ihalesini gerçekleştirdik. Ağustos ve eylül ayları için ise 8 bin 979 konutun ihale tarihini belirledik” açıklamasında bulundu. 2016 hedeflerini gerçekleştirmek için özellikle 15 Temmuz sonrası çalışmalara kararlılıkla devam ettiklerini aktaran Turan, "Yıl sonu hedeflerimize ulaşma yolundaki proje ve reformlarımıza daha kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Yıl sonu hedefimiz olan 60 bin konutun yaklaşık 35 binini temmuz sonu itibarıyla ihale etmiş olmamız, kararlılığımızın bir başka yansımasıdır." diye konuştu.

266 HASTANE, 6 OKUL İNŞAATI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı olarak sadece konut üretmediklerine vurgu yapan Turan, sözlerine şöyle devam etti: “Sosyal yaşamda ihtiyaç duyulan her alanda, bilgi ve tecrübemizle, milletimizin ve kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerimizin barınma temelli yapı ve sosyal yaşam alanı ihtiyacını karşılıyoruz. Kamu kuruluşları ile yaptığımız protokoller çerçevesinde 40 bin 116 yatak kapasiteli 266 hastane, 544'ünün finansmanı idare olarak karşıladığımız bin 6 okul, 16 üniversite, 509 bin kapasiteli 18 stadyum, 66 bin 190 kapasiteli 184 adet yurt/pansiyon, 569 cami, 95 sağlık ocağı, 42 kütüphane, 991 spor salonu yaptık ve yapmaya devam ediyoruz."
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıKeçiören Metrosu Yıl Sonu Hizmete Giriyor
  Sonraki yazı​Silvan’a içme suyunun yüzde 35’i tamamlandı
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın