TOKİ’de devir teslim

TOKİ Başkanlığına atanan TOKİ Başkan Yardımcısı Ömer Bulut, Ankara’da düzenlenen törenle görevi M. Ergün Turan’dan devraldı.

Ömer Bulut, Başkan M. Ergün Turan’ın 5 yıl içinde TOKİ’ye çok şey kattığını belirterek şunları söyledi: “Başkanımız, TOKİ’ye büyük bir değişim ve farklı bir anlayış getirdi. Mahalle kültürü, yatay ve yöresel mimari konseptli projelerle yeni yaşam alanları hayata geçirildi. Başkanımız döneminde TOKİ’ye çok kritik görevler verildi. Güneydoğu’da meydana gelen terör olayları sonucunda kısa sürede 20 bin konut tamamlanma aşamasına geldi. Başarılarından dolayı tebrik ediyor ve kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Bulut, bir kristale benzettiği TOKİ görevi için, “Bu görev bana tevdi edildi. Ağır bir sorumluluk, bir kristal aldım. Bu kristali kırmadan benden sonra gelecek kişiye teslim edeceğim. TOKİ Başkanının başarısı, tüm çalışma arkadaşlarımızın başarısıyla elde edilir. Tüm personelimize saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Millet bahçeleri TOKİ için yeni bir açılım olacak

Görevi devreden M. Ergün Turan, TOKİ’de tüm ekiple yaklaşık 5 yıldır mesai yaptığını ve çok kıymetli anılar biriktirdiğini ifade ederek, “TOKİ çok güçlü kurumsal kimliği olan bir yapı. Çalışma arkadaşlarımızla çok büyük gayret sarf ettik. Ben görevdeyken 200 bin konutluk 900 ihale, 180 bine yakın konut satış veya teslimini ve 60-70 milyar lira ödeme gerçekleştirdik. Bunları tüm TOKİ personeliyle birlikte yaptık. Şimdi de millet bahçeleri görevi TOKİ’ye verildi. TOKİ için yeni bir açılım olacak” açıklamalarını yaptı.

TOKİ’de çok büyük ihaleler ve parasal işlemler olmasına rağmen tartışılan bir kurum olmadıklarını ifade eden Turan, “Kâmil odur ki, koya dünyada eser; eseri olmayanın yerinde yeller eser, der Mevlâna. TOKİ’de çalışan arkadaşlarımız çok şanslılar, yapılan her iş eser üretmek anlamında çok kıymetli. Başlayan her iş biter. Aranızda bulunmak, sizi tanımak, sizinle çalışmak büyük bir mutluluk ve onur vesilesi idi” diye konuştu. Bundan sonrada TOKİ’yi dışarıdan izlemeye devam edeceğini söyleyen Turan, “TOKİ’yi bilen, içimizden bir kardeşimiz Başkanlığa atandı. Ömer Bey’in riyasetinde çok önemli hizmetler vereceğine inancım tamdır. Allah hayırlı uğurlu etsin. Hepinize teşekkür eder, saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini tamamladı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıYenile-sat!
    Sonraki yazıDubai Emiri’nin Darıca’daki malikânesi ilgi odağı oldu

    YORUM YAZIN

    Lütfen yorumunuzu yazın.
    Buraya adınızı yazın