Türkiye’nin en yüksek binasına çözüm DOKA’dan geldi

“İstanbul’un kalbinde hepsi bir arada” sloganı ile Türkiye’nin metropolü İstanbul’da bir proje dikkatleri üzerine çekiyor. Tamamlandığında 304 metre yüksekliğe varacak olan Skyland İstanbul Ofis Kulesi projesi gelişiyor.

Doka, Skyland İstanbul Ofis Kulesi’nde otomatik tırmanır kalıp sistemi SCP ve Xclimb 60 Koruma perdesi sistemleri ile binanın oluşumu sırasında hızlılık ve güvenlik konularında tüm gereksinimleri sağlıyor. Kalıp teknolojisi açısından ortaya çıkan ana iki zorluğa da Doka sistemleri kesin çözüm sunuyor.

Doka, 3 köşeli ana kesitten oluşan bina yapısı nedeniyle kalıp teknolojisinin zorluğuna çok iyi tasarlanmış otomatik tırmanır kalıp sistemi SCP ile cevap veriyor. Yüksek binaların çekirdeği için kullanılan bu modüler kalıp sisteminin yeni sürümü ile her türlü ana kesit, hızlı, esnek ve güvenli biçimde çözümleniyor.

Diğer yandan İstanbul’un deprem riski de statik konusunda çok özel gereksinimler oluşturuyor. Doka, sunduğu teknolojik çözümleri ile projenin deprem yönetmeliğine uygun bir yapı olması için, bina çekirdeğinin döşeme seviyesine kadar kirişlerle beraber dökülmesine yönelik ihtiyacını eksiksiz bir şekilde karşılıyor. Ayrıca sistem, çepeçevre örtülen çalışma alanı ile güvenli ve hava koşullarına karşı korumalı bir çalışma sağlıyor. Platformun üstündeki devasa alan, demir donatıların ve şantiye ekipmanının konulması için en ideal çözüm.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıİş GYO’nun 2014 Faaliyet Raporu’na platin ödül!
  Sonraki yazıEv sahibine kızdı, evi havaya uçurdu!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın