Belediye: Folkart projeleri yasaya uygun

İzmir'de önemli projelere imza atan Folkart Yapı'nın Çeşme'de yürüttüğü projelere, belediyenin kanuna aykırı davranarak izin verdiği şeklinde yanlış bir algı yaratılmaya çalışıldığına dikkat çeken Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, bu iddiaların gerçek dışı olduğunu açıkladı.

Bugüne kadar olduğu gibi sorumluluk alanı içinde yasalara aykırı hiçbir işe imza atmasının söz konusu olmadığını belirten Dalgıç, Çeşme'de söz konusu olan yeni projelerin de, gerek imar kanunu, deniz kıyı kenar ve çevre kanunu, gerekse de uygulamadaki mevcut yönetmelik ile mevzuata uygun olduğunu ifade etti.

Folkart Yapı'nın Paşa Limanı'ndaki projede kamu alanının işgal edildiği yolundaki söylemlerin de gerçeklerle örtüşmediğine dikkat çeken Dalgıç, konu ile ilgili şu bilgileri verdi:

"Kamu arazisine inşaat şirketi tarafından bir duvar yapıldığı doğru. Ancak bu duvar; bilgimiz dahilinde, inşaat süresince tamamen orada çevre güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılmıştır ve geçicidir. Biz belediye olarak, Bakanlık tarafından onaylanmış planlar doğrultusunda ve ilgili imar mevzuatı çerçevesinde işlerimizi sürdürüyoruz. Her şeyi kanunlara uygun olarak yapıyoruz."

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın