Tapu binası alarm veriyor

Adana Tapu Kadastro İl Müdürlüğü binasının yıkılma tehlikesi olduğu ve binanın yıkılıp yeniden yapılması gerektiği ortaya çıktı. Tapu Kadastro Müdürlüğü, Özler Caddesindeki binanın depreme dayanıklı hale getirilmesi gerektiği yönünde Çevre ve İl Müdürlüğüne yazı yazdı. Verilen cevap ise ilginçti: Yıkıp yapmak güçlendirmekten daha ekonomik.

Binanın kullanılması sakıncalı

Adana Medya’dan Yılmaz Erdoğan’ın haberine göre, Adana Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu imzasıyla yazılan cevap yazısında, binanın güçlendirme maliyetinin 2 milyon 346 bin lira olduğu belirtilerek, güçlendirme sonrası yapılacak onarım giderleriyle maliyetin daha da artacağı vurgulandı ve binanın yıkılıp yeniden yapılmasının daha ekonomik olduğu ifade edildi. 

Allah’a emanet yaşıyoruz

Ancak yıkım tehlikesi altındaki bina her gün binlerce insana hizmet vermeye devam ediyor. Tapu binalarına asılan Vali Yardımcısı Erdoğan Horozoğlu imzalı yazının üstünde yer alan "Uyumayalım, Allah korusun geç kalırsak ebedi uyuruz" sözleri de tapu binasının durumunun ve vatandaşların can güvenliğinin Allah'a emanet olduğunu ortaya koyuyor. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıPırlanta Göztepe ödül kazandı
    Sonraki yazıGöl Mahallesinde kentsel dönüşüm başlıyor
    1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.