Yalova’nın “Termal Sarayı” şifa dağıtıyor

Otelcilik ve devre mülk gibi alanlardaki 18 yıllık tecrübesiyle yola çıkan Karaderili Şirketler Grup’un “Vizyon Projesi” olarak adlandırdığı en büyük yatırımı Yalova Termal Palace, Devremülk ve Spa Merkezi konseptinde, Yalova ili Termal İlçesi Akköy ‘de 3 etap şeklinde inşa edilmekte. Yalova Thermal Palace projesinin ilk etabı olan apart etabı tamamlandı ve teslim edildi.

Hisseli gayrimenkul olarak tapularını teslim alan hisseli gayrimenkul yatırımcıları;1+0 , 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak 37 metrekareden başlayıp 223 metrekareye kadar büyüyen ünitelerde termal tatilin keyfini çıkarmaya başladılar. Tamamlanan ilk etapta, 10 adet özel hamamlı daire, 2 adet açık yüzme havuzu ve 1 adet restoran hizmete girmiş olup her geçen gün tamamlanan yeni birimleri ile misafirleri ile buluşuyor.

Gerek yerli müşteriler gerekse yabancı müşterilerin ilgisini çeken proje, inşaatı devam eden Körfez Köprüsü projesi ile değerine değer katmaktadır. Projenin tamamlanması ile beraber Yalova’nın konaklama kapasitesini üçe katlayacak.

Coğrafi konumu bakımından İstanbul ve Bursa’ya yakin olan Yalova, bu özelliği ve tabi yapısı ile Orta Doğulu turistlerin ilgisini çekmektedir. Bölgeye akın akın gelen bu turistler sınırlı yatak kapasitesinden dolayı ancak pansiyonlarda ve müstakil evlerde kalıyorlardı. Lükse düşkün turistin kalacağı bir tesisisin yokluğu, Selcuk’lu mimarisi ile inşa edilen ve ek yataklar ile 2200 yataklı kapasiteyi karşılayacak Yalova Thermal Palace projesini açık ara öne çıkartmaktadır. Orta Doğulu birçok yatırımcı birinci etaptan daireler satın alarak proje içerisinde yer almayı tercih ettiler.

Misyonlarını;“sağlığın kaynağına inerek, turizmin zirvesine çıkmak” olarak belirleyen Karaderili Grup, her kesimden ve her yaş grubundan tatilciyi de ağırlamayı hedefledi.

İnşaatı hızlı bir şekilde devam eden projenin ikinci ve üçüncü etabı 2016 yılının son çeyreğinde faaliyete geçmeyi hedefliyor. Yalova Thermal Palace projesinin otel ve sağlık birimleri etabı, 750 odası, kral daireleri ve Başkanlık Suiti ile Yalova’da 50.000 m² arazi üzerinde, 5.000 metrekare sağlık, spa&kür merkezi ve 2.200 yatak kapasiteli büyüleyici bir yatırımla, yeni ziyaretçilerinin karşısına çıkmayı planlıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıDanıştay’dan flaş Gezi Parkı ve Topçu Kışlası kararı
  Sonraki yazıİstanbul’da yapılaşma için karar verildi
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın