Kredi alırken cebinizi rahatlatın

Türkiye’nin hızla büyüyen yenilikçi emeklilik ve hayat sigortası şirketi AEGON,yeni ürünü “Kredi Hayat Sigortası”nı 8 Ekim 2015 tarihi itibarıyla online satış kanalı Aegondirekt üzerinden satışa sundu.

“Aegon Kredi Hayat Sigortası” ev, araç veya ihtiyaç kredisi için bankalara başvurmuş bireylere sektör ortalamasına göre yüzde 50’ye varan oranlarda indirimli hayat sigortası sağlıyor. Her tür kredi ödeme tipine göre kolayca hesaplanabilen ve internetten 5 dakika içinde pratik bir şekilde satın alınabilen hayat sigortası ürünü, tüketicilerin ceplerini rahatlatan farklı bir alternatif sunuyor.

Aegon Türkiye Genel Müdürü Uğur Tozşekerli tamamen dijital ortamdan sunulan bu ürün için şunları belirtti: “Aegon olarak bireylerin finansal geleceklerini güvence altına almalarına yardımcı olmak misyonu ile çalışıyor ve hızla büyüyoruz. Yeni ürünümüz Kredi Hayat ile insanlara sadece finansal güvence sunmakla kalmıyor, aynı zamanda bu güvenceye daha hesaplı, pratik ve kolay bir şekilde sahip olabilme imkanı sağlıyoruz.” Tozşekerli, Aegon’un yenilikçi dijital projesi “Aegondirekt” hakkında ise şu açıklamada bulundu: “2015 yılı başında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik ve hayat sigortasını kolayca satın alınabilen bir online ürün olarak müşterilerimize sunduk. Amacımız kredi hayat gibi avantajlı ve yenilikçi ürünlerle online portföyümüzü genişletmek ve böylece bireylerin hem alım gücüne hem de ihtiyaçlarına uygun ürünleri pazara sürebilmektir.”

Sadece Aegondirekt’ten online olarak satın alınabilen ürün Türkiye Hayat Sigortası pazarının %80’ine hitap ediyor. Başka bir deyişle, çoğunlukla kredisini güvence altına almak adına kredi hayat poliçesi satın alan müşteri pazarına yöneliyor. Türkiye’de 2015’in ilk yarısında bankalardan konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi alanların sayısı 35 milyonun üzerindedir. Bu kredilerin toplam hacmi ise 550 Milyar TL’nin üzerindedir.** Türkiye’de hayat sigortalarının %75’inden fazlası bankalar tarafından satılmakta ve gerçekleştirilen poliçe satışları çoğunlukla kredi bağlantılı hayat sigortası ürünlerinden gelmektedir. 2015’in ilk yarısında 1.7 Milyar TL’ye*** varan kredi hayat pazarında Aegon Türkiye de yeni ürünüyle pay almayı hedefliyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.